Kontrakt ABM Solid na sieć wodno-kanalizacyjną w Bielsku-Białej

2010-07-26 15:36

ABM Solid podpisał dzisiaj umowę ze spółką AQUA na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Bielsku-Białej o wartości 28,2 mln zł netto. W ramach kontraktu ABM Solid wykona sieć o długości 61 km. Obecnie ABM Solid pracuje przy 13 kontraktach wodno-kanalizacyjnych budując ok. 530 km sieci, a łączna wartość tych kontraktów to niemal 270 mln zł netto.

Kontrakt podpisany dziś przez ABM Solid z bielską spółką wodociągową to część większego projektu “Poprawa stanu gospodarki wodno – ściekowej w dzielnicach miasta Bielsko-Biała”. Wartość całego projektu wynosi ponad 200 mln zł. Jest on współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W jego ramach ABM Solid wykona 53 km sieci kanalizacyjnej i 8 km sieci wodociągowej w dzielnicach Lipnik, Kamienica, Olszówka i Mikuszowice Śląskie. Prace zostaną zakończone w przeciągu 28 miesięcy.

- To drugi, po umowie w Nowym Sączu, podpisany w ostatnich dniach duży kontrakt na kanalizację - mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid. - Łącznie na 13 placach budów wykonujemy ok. 530 km sieci wodno-kanalizacyjnej i sanitarnej, budujemy przepompownie i inne obiekty inżynieryjne. Łączna wartość naszych kontraktów w tym sektorze to niemal 270 mln zł. Dzięki coraz lepszemu wykorzystaniu środków unijnych przez gminy możemy liczyć na dalszy rozwój tej branży - dodaje prezes Pawlik.

Największe realizowane obecnie przez ABM Solid kontrakty to budowa sieci kanalizacyjnej w gminie Łodygowice o wartości niemal 100 mln zł, budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Piekarach Śląskich o wartości ok. 29 mln zł, kontrakt w Bielsku-Białej za ponad 28 mln zł i budowa sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie Lipowa za ponad 26 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej