Inwestycje za 315 mln

2009-05-22 18:29
Infrastruktura
Autor: PAP

Na inwestycje strategiczne resort sportu wyda w 2009 roku 315 mln zł, z czego 135 mln zł na nowe projekty - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister sportu Tomasz Półgrabski. Półgrabski odpowiadał na pytania posłów PO o plan inwestycyjny resortu sportu na ten rok.

"Jeśli chodzi o inwestycje strategiczne w 2009 roku, to przeznaczyliśmy na nie kwotę 315 mln, z czego 180 mln to są zobowiązania wynikające z umów, czyli zadania kontynuowane i 135 mln to są nowe inwestycje strategiczne, które zostały w tym tygodniu zatwierdzone i to są inwestycje, które wymagają przyspieszenia. W roku 2009 na inwestycje terenowe, czyli na bazy wojewódzkie przeznaczyliśmy kwotę 200 mln zł. Postanowiliśmy, po oszacowaniu środków funduszu (rozwoju kultury fizycznej - PAP), że dołożymy 24 mln na zwiększenie limitu wojewódzkich programów rozwoju bazy sportowej" - powiedział wiceminister sportu Tomasz Półgrabski.

Półgrabski poinformował, że MSiT prowadzi politykę inwestycyjną zgodną z przyjętą w 2007 r. Strategią rozwoju sportu w Polsce do 2015 r. Obejmuje ona przede wszystkim program inwestycji o szczególnym znaczeniu sportowym - czyli rozbudowę i remonty centralnych ośrodków sportu - bazy dla szkolenia olimpijskiego i kadr narodowych.

"Drugi program to jest program wspierania wojewódzkich wieloletnich programów rozwoju bazy sportowej - program Moje Boisko 2012, czyli program budowy boisk wielofunkcyjnych dla dzieci i młodzieży oraz program Blisko Boisko, dla którego obecnie ministerstwo sportu i turystyki przygotowuje nowe założenia na rok 2009" - dodał wiceminister.

Wyjaśnił również kwestię podziału środków przyznanych przez resort sportu na program inwestycji wojewódzkich - podziału tego dokonują Sejmiki.
"Najczęściej finansujemy obiekty takie jak baseny, sale gimnastyczne, hale sportowe lub centra rekreacyjne" - powiedział Półgrabski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej