Inwestycje za 315 mln

2009-05-22 18:29
Infrastruktura
Autor: PAP

Na inwestycje strategiczne resort sportu wyda w 2009 roku 315 mln zł, z czego 135 mln zł na nowe projekty - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister sportu Tomasz Półgrabski. Półgrabski odpowiadał na pytania posłów PO o plan inwestycyjny resortu sportu na ten rok.

"Jeśli chodzi o inwestycje strategiczne w 2009 roku, to przeznaczyliśmy na nie kwotę 315 mln, z czego 180 mln to są zobowiązania wynikające z umów, czyli zadania kontynuowane i 135 mln to są nowe inwestycje strategiczne, które zostały w tym tygodniu zatwierdzone i to są inwestycje, które wymagają przyspieszenia. W roku 2009 na inwestycje terenowe, czyli na bazy wojewódzkie przeznaczyliśmy kwotę 200 mln zł. Postanowiliśmy, po oszacowaniu środków funduszu (rozwoju kultury fizycznej - PAP), że dołożymy 24 mln na zwiększenie limitu wojewódzkich programów rozwoju bazy sportowej" - powiedział wiceminister sportu Tomasz Półgrabski.

Półgrabski poinformował, że MSiT prowadzi politykę inwestycyjną zgodną z przyjętą w 2007 r. Strategią rozwoju sportu w Polsce do 2015 r. Obejmuje ona przede wszystkim program inwestycji o szczególnym znaczeniu sportowym - czyli rozbudowę i remonty centralnych ośrodków sportu - bazy dla szkolenia olimpijskiego i kadr narodowych.

"Drugi program to jest program wspierania wojewódzkich wieloletnich programów rozwoju bazy sportowej - program Moje Boisko 2012, czyli program budowy boisk wielofunkcyjnych dla dzieci i młodzieży oraz program Blisko Boisko, dla którego obecnie ministerstwo sportu i turystyki przygotowuje nowe założenia na rok 2009" - dodał wiceminister.

Wyjaśnił również kwestię podziału środków przyznanych przez resort sportu na program inwestycji wojewódzkich - podziału tego dokonują Sejmiki.
"Najczęściej finansujemy obiekty takie jak baseny, sale gimnastyczne, hale sportowe lub centra rekreacyjne" - powiedział Półgrabski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej