Inwestycje na gdańskim lotnisku

2007-06-04 16:52

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy opracował "Koncepcję programowo - przestrzenną Portu Lotniczego Gdańsk do roku 2015". Obejmuje ona plan rozbudowy lotniska z uwzględnieniem inwestycji w infrastrukturę lotniskową oraz tych inwestycji, które mogą być udziałem zewnętrznych inwestorów zainteresowanych terenami okołolotniskowymi.

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej i rozwój ruchu lotniczego to główne czynniki, które wpłynęły na decyzje inwestycyjne. Prace modernizacyjne w hali przylotów i w hali odlotów rozpoczną się jeszcze w styczniu. Przeprowadzi je gdański deweloper, Korporacja Budowlana Doraco. Firma zamontuje m.in. sufity podwieszane, zajmie się także modernizacją systemów bezpieczeństwa. Prace nie zakłócą funkcjonowania portu lotniczego, ponieważ będą prowadzone w godzinach najmniejszego ruchu. Obecnie terminal jest przystosowany do obsługi 1 mln pasażerów rocznie. Kolejną inwestycją będzie budowa modułu terminala w kierunku wschodnim, z wykorzystaniem istniejącego układu komunikacyjnego. Pozwoli to na podwojenie przepustowości lotniska i obsługę 2 mln pasażerów rocznie. W drugim etapie zaplanowano rozbudowę terminalu w kierunku północno zachodnim i w konsekwencji - zmianę obecnego układu dróg dojazdowych oraz budowę kompleksu parkingów w strefie okołolotniskowej. Docelowo terminale pasażerskie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy mają obsługiwać 3-4 miliony pasażerów rocznie. Rozpoczęły się także przygotowania do budowy nowego terminalu CARGO; została opracowana wstępna koncepcja budowy nowego obiektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej