Inwestycja na czasie

2008-09-11 11:16
szpital
Autor: Akademia Medyczna w Gdańsku

Zaczynają przemijać czasy starych obskurnych szpitali w Polsce. Gdańszczanie mogą teraz obserwować jak szybko posuwają się roboty na budowie nowej realizacji Akademii Medycznej w Gdańsku.

Przy ulicy Smoluchowskiego w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, w ciągu dwóch miesięcy pojawiły się wykopy, słupy konstrukcyjne oraz podłoże dla garażu nowego Centrum Medycyny Inwazyjnej. Prace nieprzerwanie idą na przód. Pod koniec października planowane jest doprowadzenie parkingu do stanu surowego, który docelowo pomieści 190 samochodów. Prace budowlane wykonują pracownicy firmy ALLCON SA.

Inwestor - Akademia Meduczna w Gdańsku, planuje oddać obiekt do użytku na przełomie lat 2010 i 2011. Same prace wykończeniowe wyniosą ok. 150 mln PLN.
Inwestycję zaprojektowały firmy połączone w konsorcjum: APA Kuryłowicz & Associates i Arch-Deco sp. z o.o.

W Centrum Medycyny Inwazyjnej o powierzchni użytkowej 55 151 m2 i kubaturze 235 000 m3 znajdą się wszystkie kliniki zabiegowe z wyłączeniem kardiochirurgii: blok operacyjny z 15 salami operacyjnymi, centralna sterylizacja, centralna apteka oraz zespół dydaktyczny, czyli sala wykładowa i sale seminaryjne. Pojawi się też zespół poradni. Centrum będzie miało własny oddział ratunkowy ze specjalnym lądowiskiem dla helikopterów na dachu.
Przy okazji budowy tej nowoczesnej placówki zostaną zmodernizowane stare budynki szpitala, a te, które nie nadają się już do przebudowy zostaną wyburzone. Dodatkowo starą i nową część szpitala połączą specjalne łączniki, dzięki którym ułatwiony zostanie przewóz pacjentów z jednej części do drugiej.

 wrzesień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej