Iluminacja Warszawa 2023/2024. Zobacz nowe świąteczne dekoracje na ulicach stolicy oraz choinkę przed Zamkiem Królewskim

2023-12-18 9:23

Co roku wiele osób czeka, aż na ulicach stolicy rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Warszawę w 2023 r. udekorowano z przepychem – na placu Zamkowym stanęła ogromna choinka, a ulice przyozdobiły tysiące lampek. Jak prezentują się świetlne dekoracje pod Zamkiem Królewskim i na Trakcie Królewskim?

Spis treści

  1. Świąteczna iluminacja Warszawa 2023. Tak ozdobiono światłami ulice miasta
  2. Jest i 27-metrowa choinka na placu Zamkowym. Jak ozdobiono okolice Zamku Królewskiego?

Świąteczna iluminacja Warszawa 2023. Tak ozdobiono światłami ulice miasta

W 2023 r. świąteczna iluminacja Warszawy rozjarzyła się światłami w Mikołajki – 6 grudnia. Jak co roku centrum stolicy rozbłysło – dekoracje z lampek można podziwiać m.in. na Trakcie Królewskim, placu Pięciu Rogów oraz na ul. Świętokrzyskiej. Na szczególną uwagę zasługuje warszawska starówka – przed Zamkiem Królewskim w Warszawie stanęła ogromna choinka, a na Rynku Starego Miasta można pojeździć na łyżwach pod przepięknymi świetlnymi ozdobami.

Świąteczne nawyki zakupowe Polaków. Sprawdź, jakim Mikołajem jesteś!

Wszystkie iluminacje będzie można podziwiać mniej więcej do połowy lutego przyszłego roku. Instalacje te zostały zaprojektowane dla Warszawy przez firmę Multidekor, której oferta została wybrana przez stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Wykonane one zostały w energooszczędnej technice z wykorzystaniem diod Eco LED+. Przygotowanie wszystkich instalacji zajęło 132 dni. Za montaż odpowiadało ponad 40 osób. W celu ograniczenia niegodności dla mieszkańców prace były prowadzone również w nocy – podaje UM Warszawa.

Warto dodać, że na dekoracjach w centrum się nie skończyło. Świąteczną iluminację można też podziwiać w wielu innych dzielnicach.

Jest i 27-metrowa choinka na placu Zamkowym. Jak ozdobiono okolice Zamku Królewskiego?

Jednym z najbardziej wyczekiwanych elementów świątecznej iluminacji Warszawy jest co roku choinka przed Zamkiem Królewskim. W tym roku świąteczne drzewko ma aż 27 m wysokości, a 7 grudnia choinkę rozświetliło ponad 40 tysięcy kolorowych lampek LED RGB. Nie zabrakło także innych ozdób widocznych już z daleka, m.in. ogromnych, barwnych bombek czy światełek pnących się po latarniach.

15 grudnia uruchomiony zostanie nowy mapping na fasadzie Pałacu Staszica, czyli budynku Polskiej Akademii Nauk na Krakowskim Przedmieściu. Animacje o wymiarze 1200 m kw. przedstawią nowoczesny kolaż motywów świątecznych i naukowych z centralną postacią Mikołaja Kopernika. Projekcje będzie można oglądać od piątku do niedzieli o pełnych godzinach – od 17:00 do 22:00 – zachwala UM Warszawa.

Ile jest w Polsce linii metra? Wykaż się wiedzą w quizie o metrze warszawskim

Pytanie 1 z 10
Ile linii metra ma obecnie Warszawa?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej