Estakada nad Polsadem gotowa

2007-06-18 15:23
polsad
Autor: brak danych

W Krakowie oddano do użytku estakadę nad rondem Polsadu. Obiekt powinien usprawnić komunikację na kierunku wschód - zachód i przyczynić się do rozładowania ruchu. Budowa magistrali trwała niecały rok.

6 czerwca 2007 roku pierwsze samochody przejechały nową estakadą nad rondem Polsadu. Obiekt znajduje się w ciągu ulic: Lublańskiej i Bora Komorowskiego. Stanowi ważny element krajowej drogi numer 7, przecinającej północną część miasta. Dotychczasowy układ ronda był niewydolny. Teraz, za sprawą nowego dwupoziomowego rozwiązania zwiększy się płynność ruchu i bezpieczeństwo kierowców.

Nowa estakada jest obiektem trójprzęsłowym, dwujezdniowym, opartym na żelbetowych podporach słupowych i przyczółkach. Ma około 120 m rozpiętości i po dwa pasy ruchu w każdą stronę. W ramach przedsięwzięcia wybudowano także kilkusetmetrowe najazdy, zamontowano ekrany akustyczne, przebudowano tarczę ronda, infrastrukturę podziemną i sygnalizację świetlną. Cała inwestycja kosztowała 27 mln zł i została wykonana przez firmę Budostal - 5 S.A.

To nie jedyna inwestycja w ciągu ulic Opolskiej, Lublańskiej i Bora-Komorowskiego. W przygotowaniu jest projekt przebudowy ronda Ofiar Katynia. Według koncepcji, nad którą pracuje magistrat samochody na trasie Radzikowskiego i Conrada będą przejeżdżały nad rondem po estakadzie, natomiast wszystkie auta, które będą chciały przejechać między aleją Armii Krajowej a ulicą Jasnogórską pojadą pod rondem przez tunel. To przedsięwzięcie i tak już jest opóźnione. Optymistyczna wersja zakłada, że estakada wraz z tunelem powstanie do 2009 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej