Dworzec Strzelce Krajeńskie Wschód oddany do użytku

2015-09-24 13:53
Strzelce krajenskie wschod pkp
Autor: brak danych

Innowacyjny dworzec Strzelce Krajeńskie Wschód w Zwierzynie (województwo lubuskie) został oddany do użytku. Generalnym wykonawcą inwestycji PKP była firma AMP.

Koszt wybudowania nowego kompleksu kolejowego, który zastąpił zniszczony w wyniku katastrofy budynek, wynosił około 4 mln zł. Dworzec powstał w ramach tzw. innowacyjnych dworców systemowych. Podobne projekty realizowane są w Nasielsku, Ciechanowie i Mławie. Ich głównymi cechami jest mniejszy metraż, tańsza eksploatacja oraz przystosowanie dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj również o dworcach systemowych PKP SA >>

BMS, czyli system inteligentnego zarządzania budynkiem, to jedno z zastosowanych innowacyjnych rozwiązań. Poza tym funkcjonuje energooszczędny, dynamiczny system iluminacji, który w nocy pozwala na automatyczne regulowanie mocy światła. Kolejne ekologiczne rozwiązania to np. wysokowydajny piec gazowy, zielony dach, czy ogniwa fotowoltaiczne. Niepełnosprawni będą mogli korzystać z budynku dzięki przystosowanym toaletom, liniom prowadzącym oraz tyflograficznej mapie obiektu. Na całym metrażu dworca kolejowego pasażerowie mogą się połączyć z darmową siecią WiFi.

Nazwa inwestycji: Dworzec Strzelce Krajeńskie Wschód
Miejsce inwestycji: Zwierzyno
Inwestor: PKP SA
Generalny wykonawca: AMP
Początek realizacji: luty 2015
Oddanie do użytku: wrzesień 2015
Koszt inwestycji: 4 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej