Droga S3. Budowa estakady na odcinku Międzyrzecz-Sulechów

2012-08-31 12:22
Estakada. Droga S3
Autor: www.fotopolska.eu

Estakada WS-17 powstaje na odcinku pomiędzy Sulechowem a Międzyrzeczem w ciągu budowanej drogi ekspresowej S3. Cała droga S3 liczyć będzie 470 km i poprowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy Polski, wzdłuż zachodniej granicy kraju do granicy z Czechami.

Estakada WS-17 w ciągu drogi S3

Jednym z obiektów powstających na odcinku pomiędzy Międzyrzeczem a Sulechowem jest estakada WS-17. Obiekt został zaprojektowany jako wieloprzęsłowy wiadukt żelbetowy sprężony. Składa się z dwoch niezależnych konstrukcji nośnych pod każdą z jezdni drogi ekspresowej S3. Wiadukt w ciągu jezdni wschodniej ma 23 przęsła, w ciągu jezdni zachodniej 24 przęsła. Długość całkowita estakady wyniesie 936 m. Wiadukt umożliwi bezkolizyjny przejazd m.in. nad drogą gminną i krajową, rzeką i torami kolejowymi. Budowa wiaduktu prowadzona jest metodą nasuwania podłużnego, która polega na przesuwaniu gotowej konstrukcji mostu z przyczółka na kolejne podpory.

Droga S3. Budowa estakady WS-17 - galeria zdjęć

Droga S3. Odcinek Międzyrzecz-Sulechów

Długość całego odcinka od Międzyrzecza do Sulechowa wyniesie 43 km. Został on podzielony na trzy mniejsze i każdy z nich buduje inna firma. Pierwszy z nich, 17-kilometrowy, od Międzyrzecza do obwodnicy Świebodzina buduje portugalska firma Mota-Engil. Drugi odcinek, liczący 7 km stanowi obwodnica Świebodzina. Jego wykonawcą jest Hermann Kirchner. Trzeci, 18-kilometrowy odcinek poprowadzi od węzła Świebodzin do węzła Sulechów. Wykonawcą tej części jest Budimex. Wszystkie trzy odcinki mają zostać oddane do użytku w II kwartale 2013 r.

Odcinek drugi powstaje od km 17+100 do km 24+500. Zakres inwestycji obejmuje budowę m.in. drogi ekspresowej o dł. 7,40 km po dwa pasy ruchu w każdą stronę, budowę nowych odcinków istniejącej drogi krajowej nr 3, budowę dwóch węzłów drogowych Świebodzin Północ i Świebodzin Południe, budowę 2 wiaduktów drogowych nad drogą ekspresową S3 oraz 3 wiaduktów drogowych w ciągu drogi ekspresowej S3.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej