Droga ekspresowa S17. Kolejne dwa odcinki dla Budimeksu

2015-08-24 11:59
Droga ekspresowa
Autor: GDDKiA Droga ekspresowa

Dwa odcinki drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów: z Garwolina do Gończyc i z Gończyc do granicy województw lubelskiego i mazowieckiego wybuduje Budimex. Na realizację inwestycji lubelskiego oddziału GDDKiA Budimex będzie miał 34 miesiące od dnia podpisania umowy.

Oba odcinki drogi ekspresowej mają łączną długość 25,2 km – z Garwolina do Gończyc 12,2 km i z Gończyc do granicy województw – 13 km. Wartość kontraktu na poszczególne odcinki to: z Garwolina do Gończyc - 234,6 mln zł netto i z Gończyc do granicy województw lubelskiego i mazowieckiego - 255 mln zł netto.

Ponad 25- kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S17 będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Budowa S17 obejmuje również wykonanie obiektów inżynierskich oraz towarzyszącej infrastruktury. Na odcinku z Garwolina do Gończyc Budimex wybuduje: dwa węzły drogowe, drogi dojazdowe i technologiczne, 10 obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i nad drogą ekspresową, 2 obiekty drogowe w ciągu dróg dojazdowych nad ciekami wodnymi, MOP oraz Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej. Na odcinku z Gończyc do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego Budimex wybuduje: jeden węzeł drogowy, drogi dojazdowe i technologiczne, 13 obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i nad drogą ekspresową, 5 obiektów drogowych w ciągu dróg dojazdowych nad ciekami wodnymi, MOP.

Nowym odcinkiem S17 kierowcy będą mogli pojechać za 34 miesiące.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej