Darmowa woda pitna w Warszawie. Poidełka staną m.in. na Żoliborzu, Mokotowie, Śródmieściu i na Bulwarach

2024-05-29 13:13
warszawskie poidełko
Autor: Zarząd Zieleni Warszawa/mat.prasowe Poidełka w Warszawie. Staną m.in. na Żoliborzu, Mokotowie, Śródmieściu i na Bulwarach

Poidełka staną w 25 lokalizacjach w Warszawie. Taką wiadomość podały Zarząd Zieleni Warszawy i Wodociągi Warszawskie. Pierwsze poidełka postawiono w Parku Kaskada na Żoliborzu. Przypominają kształtem "Grubą Kaśkę" - wieżę wodociągową na Wiśle. Kolejne poidełka mają pojawić się m.in. na Mokotowie, Śródmieściu i na Bulwarach Wiślanych.

"Gruba Kaśka" wspierana przez "Chude Wojtki" to obiekt unikatowy na skalę Europy. Połączona z brzegiem podwodnym tunelem, powstała w 1964 roku, a w 2002 r. przeszła gruntowny remont, podczas którego zwiększono jej przepustowość. Charakterystyczny zielony okrąglak wystający z Wisły zwraca na siebie uwagę już od 60 lat. To właśnie poidełka przypominające "Grubą Kaśkę" pojawią się w ponad dwudziestu lokalizacjach w Warszawie. Pierwsze z nich już działa w Parku Kaskada na Żoliborzu. 

Poidełka mają być łatwo dostępne zarówno dla ludzi, jak i dla ich czworonogów. Ekologiczne rozwiązania w zeszłym roku cieszyły się dużą popularnością. Dotychczas mogliśmy je znaleźć w takich miejscach:

  • w Śródmieściu (ul. Bracka/ Szpitalna, plac Dąbrowskiego, plac Grzybowski, plac Teatralny (przy ul. Wierzbowej), ul. Marszałkowska/Świętokrzyska, ul. Kubusia Puchatka, plac Zamkowy, ul. Kościelna, park Mirowski (plac zabaw), ul. Muranowska/Andersa, przy Muzeum Polin, rondo Jazdy Polskiej, skwer Bohdana Wodiczki, 5 lokalizacji na terenie bulwaru gen. Pattona, park Agrykola
  • Mokotów (plac Unii Lubelskiej, ul. Suwak 15, ul. Różana/Wiśniowa)
  • Bemowo (ul. Powstańców Śląskich nr 70 (przy Poczcie Polskiej), park Górczewska)
  • Bielany (ul. Schroegera 74 w okolicy Placu Konfederacji)
  • Białołęce (Park Henrykowski, Park Magiczna)
  • Pradze-Południe (ul. Grochowska, Szaserów, Znicza)
  • na terenie Bulwaru Jana Karskiego.

Lokalizacje poidełek w 2024 w Warszawie będą podane przez Zarząd Zieleni po przeprowadzeniu badań wody.

Obecnie trwają badania wody, jak tylko otrzymamy wyniki, uruchomimy poidełka i damy Wam znać, gdzie będziecie mogli ugasić pragnienie, wraz ze swoimi czworonogami - poinformował Zarząd Zieleni Warszawy na swoim Facebooku.

Czytaj też: Gruba Kaśka i Chude Wojtki - okrąglak na Wiśle to unikat, będzie obchodzić 60 urodziny. Jaka jest jego funkcja?

Murator Remontuje: Szybka metamorfoza łazienki
Materiał sponsorowany
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej