Czechowice-Dziedzice. Koncepcja nowego budynku Biblioteki Miejskiej i Urzędu Miasta

2013-07-22 14:32
Czechowice-Dziedzice: koncepcja nowego urzędu miasta i biblioteki miejskiej
Autor: www.sarp.katowice.pl Zwycięska koncepcja nawiązuje do zlokalizowanej w tym miejscu dawnej cegielni

Zaprezentowano koncepcję architektoniczno-urbanistyczną nowej siedziby biblioteki miejskiej i urzędu miasta w Czechowicach-Dziedzicach. Nowoczesny budynek ma przyciągać ludzi i stać się znakiem rozpoznawczym miasta. Koncepcję opracował polsko-hiszpański zespół architektów.

Nowe inwestycje w Czechowicach-Dziedzicach: projekt biblioteki miejskiej i ratusza

Zaprezentowano koncepcję architektoniczno-urbanistyczną nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Władze miasta ze względu na koszty realizacji zdecydowały się na budowę siedziby dwóch instytucji publicznych w jednym miejscu.

Zwycięska koncepcja została wybrana w ramach konkursu zorganizowanego przez katowicki oddział SARP. Zwyciężył polsko-hiszpański zespół - Eova Studio. Architekci nawiązali w swojej propozycji do dawnej cegielni, która znajduje się w miejscu, w którym planowana jest budowa biblioteki i budynku ratusza. Propozycja Eova Studio to śmiała i wyróżniająca się koncepcja. Charakterystyczna bryła budynku biblioteki ma szansę stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków miasta i być zalążkiem nowego centrum kulturalno-administracyjnego miasta.

Inwestycja w Czechowicach-Dziedzicach będzie realizowana etapami. W ramach pierwszego etapu powstanie park oraz nowoczesny gmach biblioteki miejskiej, drugi etap prac obejmie budowę nowej siedziby Urzędu Miasta.

Czechowice-Dziedzice. Koncepcja nowego urzędu miasta i biblioteki miejskiej
Autor: www.sarp.katowice.pl Nagrodzona praca w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej wielofunkcyjnego obiektu użyteczności publicznej Miejskiej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej