Budowa układu komunikacyjnego wokół CH Felicity zakończona

2008-06-25 18:26
System dróg
Autor: brak danych

Zakończyła się budowa zewnętrznego układu komunikacyjnego wokół realizowanego w Lublinie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Felicity. W najbliższych dniach układ zostanie oddany do eksploatacji.

W ciągu 14 miesięcy spółka CH Felin, na mocy porozumienia z Urzędem Miasta Lublin, zaprojektowała i przebudowała system dróg wokół centrum Felicity. W ramach inwestycji powstały dwa wiadukty nad aleją W. Witosa, ronda przy ulicach A. Grygowej i Pancerników oraz tunel pod AL. W. Witosa. Gruntownie przebudowane zostały ulice Pancerniaków i A. Grygowej - ta ostatnia z przygotowana infrastrukturą, niezbędną do uruchomienia trakcji trolejbusowej.
Wykonawca inwestycji było konsorcjum firm Strabag sp. z o.o. oraz Mota-Engil Polska SA i Prd-M w Lublinie SA. Koszt wykonania prac przekroczył 58 milonów złotych.

czerwiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej