Będzie nowy aquapark we Wrocławiu. Już za 2 lata

2020-08-25 19:00 Marta Balcerowska
aquapark Wrocław
Autor: Aquapark Wrocław Tak będzie wyglądał nowy aquapark we Wrocławiu

Wrocław będzie miał nowy aquapark z 4 basenami, saunami i salami fitness. Za projekt i budowę aquaparku odpowiada Konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom. Obiektem będzie zarządzała spółka Wrocławski Park Wodny. Aquapark powstanie na wrocławskim Brochowie.

Atrakcje aquaparku we Wrocławiu

Nowy aquapark we Wrocławiu będzie kompleksem sportowo-rekreacyjny. W dwupoziomowym budynku planowane są 4 baseny wraz z infrastrukturą. Przewidziane są m.in. basen sportowy, basen do nauki pływania, basen z hydromasażami. Będzie też basen zewnętrzny.

W aquaparku znajdzie się również miejsce na strefę sportowo–wypoczynkową, czyli sale fitness oraz saunarium z różnego typu saunami. Będą też pomieszczenia przeznaczone do masażu oraz wypoczynku.

Inwestycja obejmie teren o powierzchni 18 tys. m², z czego prawie 13 tys. m² zajmie zieleń.

Aquapark Wrocław z zielonymi technologiami

Wrocławski Park Wodny, który będzie zarządzał nowym aquarkiem, stawia na rozwiązania przyjazne środowisku. Budynek ma być niskoemisyjny. Dzięki technologii kogeneracji przy okazji wytwarzania energii z gazu na potrzeby ogrzewania wody w basenach czy wentylacji aquapark produkować będzie energię elektryczną. Na elewacji budynku planuje się założenie ogrodu wertykalnego, który oprócz funkcji dekoracyjnej ma oczyszczać powietrze wokół obiektu, a latem obniżać temperaturę otoczenia.

W podziemiach budynku przewidziany jest zbiornik na deszczówkę, z którego to woda deszczowa będzie wykorzystywana do podlewania zieleni wokół inwestycji oraz spłukiwania toalet.

Koszt inwestycji szacowany jest na 35 mln zł. Otwarcie wrocławskiego aquaparku przewiduje się wiosną 2022.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej