Aquapark Fala Łódź wzbogaci się o największe saunarium w Polsce. W planach m.in. bania i strefa relaksu

2024-03-04 15:50

Aquapark Fala w Łodzi ogłosił plany rozbudowy. Saunarium, czyli strefa saun zostanie powiększona i zmodernizowana. Goście obiektu zyskają m.in. możliwość skorzystania z bani oraz dużej sauny fińskiej. Podzielona na kilka etapów inwestycja rozpocznie się jeszcze w 2024 r.

Szkoła budowania 4. Stropy

Spis treści

 1. Aquapark Fala w Łodzi rozbuduje saunarium. Powstanie największy taki obiekt w Polsce
 2. Nowa strefa saun w Aquaparku Fala – co zaoferuje?
 3. Kiedy rozbudowa saunarium w Aquaparku Fala w Łodzi i ile potrwa?
 4. Aquapark Fala – cennik, bilety, godziny otwarcia

Aquapark Fala w Łodzi rozbuduje saunarium. Powstanie największy taki obiekt w Polsce

Aquapark Fala przy al. Unii Lubelskiej 4 w Łodzi przejdzie wielką modernizację i rozbudowę strefy saun. W efekcie powstanie największe saunarium w Polsce, zdolne ugościć 500 osób naraz. Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, strefa saun powiększy się aż o 300 m² oraz zaoferuje znacznie więcej atrakcji.

– Rozbudowa tej strefy jest obecnie koniecznością. (…) W trakcie prac saunarium będzie nadal dostępne i będziemy dążyć do tego, aby w jakim najmniejszym stopniu wpływało to na komfort korzystania z tego miejsca. A za pięć lat będziemy tu mieć prawdziwą perełkę – zapowiada Krzysztof Babij, prezes Aquaparku Fala w Łodzi.

Nowa strefa saun w Aquaparku Fala – co zaoferuje?

Inwestycja rozpocznie się już w 2024 r. i będzie etapowana. Aquapark kolejno wzbogaci się o m.in.:

 • piętrową, przeszkloną strefę relaksu z podgrzewanymi leżakami oraz powiększone i zmodernizowane szatnie, a także drzwi prowadzące na dach (stanie się on dostępny dla gości, np. w celu opalania się),
 • banię na ok. 60 osób, czyli saunę do seansów w stylu syberyjskim, m.in. do zabiegów z użyciem witek,
 • dwa baseny zewnętrzne (z ciepłą i zimną wodą), kaskady, kurtyny wodne,
 • dużą saunę fińską na 200 osób i zlokalizowane nad nią pomieszczenie do relaksu, także na 200 osób.

Warto przypomnieć, że strefa saun była już częściowo modernizowana w latach poprzednich, zyskując m.in. grotę śnieżną, tężnię solną oraz saunę na podczerwień.

Kiedy rozbudowa saunarium w Aquaparku Fala w Łodzi i ile potrwa?

Jak zapowiada dyrekcja obiektu, rozbudowa strefy saun w Aquaparku Fala w Łodzi rozpocznie się jeszcze w 2024 r. i potrwa 5 lat. Ponieważ inwestycja jest podzielona na etapy, w każdym roku prac gościom parku będą udostępniane kolejne atrakcje, nie trzeba będzie więc czekać na koniec remontu, żeby skorzystać np. z nowej strefy relaksu.

– W tym roku prace skoncentrują się na budowie piętrowej strefy relaksu (...), która pomieści blisko sto osób. W części parterowej zostaną zamontowane podgrzewane leżaki i ława. Będą one oddzielone od pozostałych miejsc wodnymi ściankami bąbelkowymi. Nowym elementem będzie antresola, na której pojawią się leżaki ratanowe i przenośne leżaki podgrzewane – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Łodzi.

Aquapark Fala – cennik, bilety, godziny otwarcia

Aquapark Fala w Łodzi otwarty jest przez cały rok, siedem dni w tygodniu (z wyjątkiem Bożego Narodzenia, Wielkanocy itp.). Jeśli chodzi o godziny otwarcia, to:

 • strefa basenowa czynna jest od 9 do 22,
 • strefa saun czynna jest od 11 do 22 od poniedziałku do czwartku, od 11 do 23 w piątki, od 9 do 23 w soboty oraz od 9 do 22 w niedziele i święta,
 • strefa SPA & Welness czynna jest od 12 do 21 w tygodniu oraz od 11 do 21 w weekendy i święta.

Bilety do Aquaparku Fala można kupić online na stronie obiektu lub na miejscu. Ceny biletów zależą od tego, z jakich stref chce się korzystać, w jakim dniu oraz jak długo (im dłuższy pobyt, tym niższe ceny). W przypadku strefy basenów ceny to 28–34 zł/godz. w tygodniu oraz 32–36 zł/godz. w weekendy. Bilet indywidualny do strefy saun kosztuje 31–46 zł/godz. w tygodniu oraz 34–54 zł/godz. w weekendy. Ceny biletów do strefy SPA & Wellness zależą od konkretnych zabiegów, na które decyduje się klient – przykładowo klasyczny, godzinny masaż całego ciała kosztuje 189 zł.

Warto pamiętać, że aquapark oferuje rozmaite promocje, zniżki i pakiety pozwalające taniej korzystać z różnych atrakcji. Część z nich jest ogólnodostępna, a inne przysługują tylko określonym grupom gości (np. seniorom).

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej