Aquapark Fala Łódź wzbogaci się o największe saunarium w Polsce. W planach m.in. bania i strefa relaksu

2024-03-04 15:50

Aquapark Fala w Łodzi ogłosił plany rozbudowy. Saunarium, czyli strefa saun zostanie powiększona i zmodernizowana. Goście obiektu zyskają m.in. możliwość skorzystania z bani oraz dużej sauny fińskiej. Podzielona na kilka etapów inwestycja rozpocznie się jeszcze w 2024 r.

Szkoła budowania 4. Stropy

Spis treści

 1. Aquapark Fala w Łodzi rozbuduje saunarium. Powstanie największy taki obiekt w Polsce
 2. Nowa strefa saun w Aquaparku Fala – co zaoferuje?
 3. Kiedy rozbudowa saunarium w Aquaparku Fala w Łodzi i ile potrwa?
 4. Aquapark Fala – cennik, bilety, godziny otwarcia

Aquapark Fala w Łodzi rozbuduje saunarium. Powstanie największy taki obiekt w Polsce

Aquapark Fala przy al. Unii Lubelskiej 4 w Łodzi przejdzie wielką modernizację i rozbudowę strefy saun. W efekcie powstanie największe saunarium w Polsce, zdolne ugościć 500 osób naraz. Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, strefa saun powiększy się aż o 300 m² oraz zaoferuje znacznie więcej atrakcji.

– Rozbudowa tej strefy jest obecnie koniecznością. (…) W trakcie prac saunarium będzie nadal dostępne i będziemy dążyć do tego, aby w jakim najmniejszym stopniu wpływało to na komfort korzystania z tego miejsca. A za pięć lat będziemy tu mieć prawdziwą perełkę – zapowiada Krzysztof Babij, prezes Aquaparku Fala w Łodzi.

Nowa strefa saun w Aquaparku Fala – co zaoferuje?

Inwestycja rozpocznie się już w 2024 r. i będzie etapowana. Aquapark kolejno wzbogaci się o m.in.:

 • piętrową, przeszkloną strefę relaksu z podgrzewanymi leżakami oraz powiększone i zmodernizowane szatnie, a także drzwi prowadzące na dach (stanie się on dostępny dla gości, np. w celu opalania się),
 • banię na ok. 60 osób, czyli saunę do seansów w stylu syberyjskim, m.in. do zabiegów z użyciem witek,
 • dwa baseny zewnętrzne (z ciepłą i zimną wodą), kaskady, kurtyny wodne,
 • dużą saunę fińską na 200 osób i zlokalizowane nad nią pomieszczenie do relaksu, także na 200 osób.

Warto przypomnieć, że strefa saun była już częściowo modernizowana w latach poprzednich, zyskując m.in. grotę śnieżną, tężnię solną oraz saunę na podczerwień.

Kiedy rozbudowa saunarium w Aquaparku Fala w Łodzi i ile potrwa?

Jak zapowiada dyrekcja obiektu, rozbudowa strefy saun w Aquaparku Fala w Łodzi rozpocznie się jeszcze w 2024 r. i potrwa 5 lat. Ponieważ inwestycja jest podzielona na etapy, w każdym roku prac gościom parku będą udostępniane kolejne atrakcje, nie trzeba będzie więc czekać na koniec remontu, żeby skorzystać np. z nowej strefy relaksu.

– W tym roku prace skoncentrują się na budowie piętrowej strefy relaksu (...), która pomieści blisko sto osób. W części parterowej zostaną zamontowane podgrzewane leżaki i ława. Będą one oddzielone od pozostałych miejsc wodnymi ściankami bąbelkowymi. Nowym elementem będzie antresola, na której pojawią się leżaki ratanowe i przenośne leżaki podgrzewane – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Łodzi.

Aquapark Fala – cennik, bilety, godziny otwarcia

Aquapark Fala w Łodzi otwarty jest przez cały rok, siedem dni w tygodniu (z wyjątkiem Bożego Narodzenia, Wielkanocy itp.). Jeśli chodzi o godziny otwarcia, to:

 • strefa basenowa czynna jest od 9 do 22,
 • strefa saun czynna jest od 11 do 22 od poniedziałku do czwartku, od 11 do 23 w piątki, od 9 do 23 w soboty oraz od 9 do 22 w niedziele i święta,
 • strefa SPA & Welness czynna jest od 12 do 21 w tygodniu oraz od 11 do 21 w weekendy i święta.

Bilety do Aquaparku Fala można kupić online na stronie obiektu lub na miejscu. Ceny biletów zależą od tego, z jakich stref chce się korzystać, w jakim dniu oraz jak długo (im dłuższy pobyt, tym niższe ceny). W przypadku strefy basenów ceny to 28–34 zł/godz. w tygodniu oraz 32–36 zł/godz. w weekendy. Bilet indywidualny do strefy saun kosztuje 31–46 zł/godz. w tygodniu oraz 34–54 zł/godz. w weekendy. Ceny biletów do strefy SPA & Wellness zależą od konkretnych zabiegów, na które decyduje się klient – przykładowo klasyczny, godzinny masaż całego ciała kosztuje 189 zł.

Warto pamiętać, że aquapark oferuje rozmaite promocje, zniżki i pakiety pozwalające taniej korzystać z różnych atrakcji. Część z nich jest ogólnodostępna, a inne przysługują tylko określonym grupom gości (np. seniorom).

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej