Amfiteatr czeka na przebudowę

2007-06-18 16:53

W Opolu ratusz ogłosił konkurs na projekt przebudowy lokalnego amfiteatru. Ze względu na brak odpowiednich funduszy władze miasta zrezygnowały z części zakładanych prac. Konkurs ma formułę otwartą.

Plany przebudowy amfiteatru istniały już wcześniej, jednak miasto zrezygnowało z ich realizacji z powodu braku odpowiednich środków. Wcześniejszy plan inwestycji zakładał koszt przebudowy na około 90 mln zł. Obecnie zakres prac ma być przynajmniej o połowę tańszy. Już teraz zrezygnowano z budowy Narodowego Muzeum Piosenki, które miało powstać tuż obok amfiteatru. Nie wybudowane też zostaną podziemne pod widownią. Mirosław Pietrucha, rzecznik prezydenta miasta zapewnia jednak, że miasto nie zrezygnowało zupełnie z tych przedsięwzięć, lecz odłożyło je w czasie. Przebudowa obejmie zatem widownię, która zostanie zadaszona, scenę i pomieszczenia dla artystów. Prawdopodobnie powstanie tam foyer. Przebudowa amfiteatru kosztować będzie blisko 50 mln zł. Ze względu na to, że będzie to inwestycja ważna nie tylko dla miasta, inwestycja powinna zostać dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Konkurs rozstrzygnięty zostanie we wrześniu 2007 roku. Wniosek o dofinansowanie z RPO napisany zostanie w 2008 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przebudowa ruszy za dwa lata.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej