Złota 44 jedzie do Cannes

2007-05-22 13:00

Inwestycja firmy Orco Property Group - Złota 44, o której pisaliśmy kilka miesięcy temu będzie wizytówką Warszawy podczas tegorocznych międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes. Taką decyzję podjęły władze stolicy wspólnie z inwestorem.

Zaprojektowana przez słynnego architekta Daniela Libeskinda, Złota 44 zostanie zaprezentowana na stoisku Miasta Warszawy podczas spotkania z udziałem projektanta oraz prezesa Orco Property Group Jean François Ott'a. Władze miasta mają nadzieję, że w przyszłości budynek mieszkalny stanie się symbolem stolicy. Podobnej myśli jest inwestor.

- Budynek ten jest przykładem architektury, z której Polska może być dumna. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy pokazać budynek zaprojektowany przez Libeskinda podczas tegorocznych - powiedział Andrzej Jakubiak, wiceprezes Warszawy.

Złota 44 nie jest jedyną inwestycją Orco Property Group. Firma niedługo rozpocznie realizację osiedla mieszkaniowego CasaVerde. Budynek powstanie w Warszawie pomiędzy ulicami Rakowiecką i Bruna, w pobliżu Pól Mokotowskich. Obiekt ma się odznaczać nowoczesną i funkcjonalną architekturą. Architekci zaprojektowali dwie części: wyższą - dziewięciokondygnacyjną i niższą - sześciokondygnacyjną. Takie rozwiązanie nada budynkowi lekkość. W CasaVerde znajdą się 102 mieszkania o metrażach od 32 do 150 mkw. Na najwyższych piętach zaplanowano przestronne penthouse'y z dużymi tarasami. Na parterze usytowane będą lokale usługowe. Przyszli mieszkańcy będa mieli do dyspozycji parking podziemny. Wokół budynku powstanie dziedziniec z placami zabaw dla dzieci. Osiedle będzie zamknięte i strzeżone. Budowa apartamentowca potrwa do sierpnia. Obiekt zaprojektowała firma RKW Rhode Kellerman Wawrowsky Polska, natomiast generalnym wykonawcą została firma Hochtief Polska.

Firma Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz asset managerem na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i hotelarstwa. Prowadzi działalność w wielu krajach skupiając się na rynkach w Republice Czeskiej, Węgrzech, Polsce, Rosji, Chorwacji, Niemczech i Słowacji. Firma cały czas analizuje możliwość ekspansji inwestycji na nowe obszary. W naszym kraju Orco głównie realizuje inwestycje mieszkaniowe i hotelowe np. hotel Le Regina, na Starym Mieście w Warszawie, Diana Residence czy Vita Parc.

Czytaj więcej