Znikną "szkieletory", powstanie osiedle Strefa Wilanów

2016-10-26 14:45
Strefa Wilanów Warszawa
Autor: Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. Budowa osiedla Strefa Wilanów ruszy w połowie 2017 roku

Budowa pierwszego osiedla mieszkaniowego przy ul. Klimczaka rozpoczęła się w 2001 roku. Od 14 lat niedokończona inwestycja "straszy" w dzielnicy Wilanów. Sytuację ma zmienić firma Yareal, która aktualnie jest właścicielem działki i zamierza na niej wybudować osiedle Strefa Wilanów.

Prace związane z wyburzeniem szkieletów trzech budynków, które są pozostałością po niedokończonej inwestycji, mają ruszyć w październiku. Rozpoczęcie pierwszego etapu realizacji planowane jest w połowie 2017 r.

Budowa została podzielona na dwa etapy, w których powstanie 9 budynków i prawie 300 mieszkań. W ofercie będą mieszkania 1-, 2-, 3-, 4-pokojowe lokale i 5- pokojowe apartamenty z tarasami, o powierzchni od 35 do 130 m². Pomiędzy budynkami powstaną tereny zielone.

W ramach inwestycji Yareal ukończy również ścieżkę rowerową i chodnik wzdłuż ul. Kieślowskiego, które połączą Aleję Wilanowską z ulicą Klimczaka. Dzięki temu powstanie trasa rowerowa prowadząca z Miasteczka Wilanów do Powsina i Lasu Kabackiego.

Projekt osiedla Strefa Wilanów powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates.

Strefa Wilanów Warszawa
Autor: Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. Prace związane z przygotowaniem działki pod budowę mają ruszyć w październiku 2017

Nazwa inwestycji: Strefa Wilanów
Lokalizacja: Warszawa, ul. Klimczaka
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: Yareal Polska sp. z o.o.
Projektant: Kuryłowicz & Associates sp. z o.o.
Rozpoczęcie budowy: połowa 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej