Znikną "szkieletory", powstanie osiedle Strefa Wilanów

2016-10-26 14:45
Strefa Wilanów Warszawa
Autor: Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. Budowa osiedla Strefa Wilanów ruszy w połowie 2017 roku

Budowa pierwszego osiedla mieszkaniowego przy ul. Klimczaka rozpoczęła się w 2001 roku. Od 14 lat niedokończona inwestycja "straszy" w dzielnicy Wilanów. Sytuację ma zmienić firma Yareal, która aktualnie jest właścicielem działki i zamierza na niej wybudować osiedle Strefa Wilanów.

Prace związane z wyburzeniem szkieletów trzech budynków, które są pozostałością po niedokończonej inwestycji, mają ruszyć w październiku. Rozpoczęcie pierwszego etapu realizacji planowane jest w połowie 2017 r.

Budowa została podzielona na dwa etapy, w których powstanie 9 budynków i prawie 300 mieszkań. W ofercie będą mieszkania 1-, 2-, 3-, 4-pokojowe lokale i 5- pokojowe apartamenty z tarasami, o powierzchni od 35 do 130 m². Pomiędzy budynkami powstaną tereny zielone.

W ramach inwestycji Yareal ukończy również ścieżkę rowerową i chodnik wzdłuż ul. Kieślowskiego, które połączą Aleję Wilanowską z ulicą Klimczaka. Dzięki temu powstanie trasa rowerowa prowadząca z Miasteczka Wilanów do Powsina i Lasu Kabackiego.

Projekt osiedla Strefa Wilanów powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates.

Strefa Wilanów Warszawa
Autor: Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. Prace związane z przygotowaniem działki pod budowę mają ruszyć w październiku 2017

Nazwa inwestycji: Strefa Wilanów
Lokalizacja: Warszawa, ul. Klimczaka
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: Yareal Polska sp. z o.o.
Projektant: Kuryłowicz & Associates sp. z o.o.
Rozpoczęcie budowy: połowa 2017

Czytaj więcej