Wszystko jasne

2009-01-16 16:15
Jasna Residence
Autor: Kostrzewa PR

Jest pozwolenie na budowę i rewitalizację, liczącej już ponad pół wieku, kamienicy przy Placu Dąbrowskiego.

Kamienica przy ul. Jasnej 26 - niedaleko ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej oraz w sąsiedztwie Parku Saskiego. Budynek zostanie przekształcony w nowoczesną wielofunkcyjną kamienicę śródmiejską. W ramach projektu istniejąca już zabudowa zostanie całkowicie zmodernizowana, a dodatkowo zostaną dobudowane nowe skrzydła na wewnętrznym dziedzińcu.
Dziś obiekt przy ul. Jasnej 26 to dobrze zlokalizowana kamienica z lat 40. XX wieku, która powstała na fundamentach przedwojennego hotelu Victoria.
Deweloper – firma Mermaid Properties planuje zakończyć jej rozbudowę oraz rewitalizację do końca IV kwartału 2010 roku. Sprzedaż lokali rozpocznie się już w połowie 2009 roku.
W rozbudowanej kamienicy będzie 37 lokali o powierzchni od 80 m2 do 192 m2. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 4393 m2. Zaplanowano przestrzeń także dla 2 lokali handlowo-usługowych na parterze. Budynek posiadać będzie dwupoziomowy garaż podziemny z 52 miejscami parkingowymi, z wjazdem od ulicy Jasnej. Na najwyższym piętrze powstaną zielone tarasy z widokiem na Plac Dąbrowskiego i okolicę. Projekt inwestycji powstał w biurze pracowni DEM & M Projects s.c. w 2008 r.
Projekt przewiduje także powstanie niewielkiego centrum rekreacyjnego z sauną, jacuzzi i siłownią. Inwestor planuje rozpocząć prace budowlane w II kwartale 2009 r.
“Obecnie obserwujemy znacznie więcej zapytań ze strony osób chcących zakupić lokale z przeznaczeniem na biura niż na mieszkania w segmencie 100-200 m2. Dlatego też kamienica, która pierwotnie miała być jedynie rezydencją, będzie, na wzór miast zachodniej Europy typową, nowoczesną, śródmiejską kamienicą o funkcji mieszanej. Wystąpiliśmy już o stosowne zgody na modyfikację funkcji."- mówi Wojciech Witkowski, wiceprezes Mermaid Properties sp. z o.o.

Jasna Residence
Autor: Kostrzewa PR
Czytaj więcej