Więcej mieszkań w Poznaniu

2009-12-09 9:55
UWI Inwestycje SA rozpoczęło budowę 5-cio kondygnacyjnego obiektu składającego się ze 101 mieszkań w pełnym wachlarzu metrażowym
Autor: od ARW IMAGE PR Na skraju poznańskiego osiedla Stefana Batorego UWI Inwestycje SA rozpoczęło budowę 101 mieszkań w pełnym wachlarzu metrażowym.

UWI Inwestycje SA rozpoczęło właśnie budowę nowego budynku mieszkalnego w Poznaniu. Będzie to kameralny obiekt wielorodzinny położony w sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych, na skraju osiedla Stefana Batorego.

Osiedle Stefana Batorego to jeden z najlepszych adresów w Poznaniu. Szybki tramwaj łączy je bezkolizyjnie z centrum miasta. Na miejscu znajdują się przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, przychodnie lekarskie, markety, tereny sportowe i zabawowe, kryta pływalnia, a w sąsiedztwie jedyny w granicach miasta rezerwat przyrody „Żurawiniec” oraz malownicze tereny Moraska. Samo osiedle zostało starannie zagospodarowane - nikt tu nie ugrzęźnie w błocie po deszczu lub w zaspie śniegu zimą. Dojazd i parkowanie także nie jest problemem. Osiedle ma ciągle opinię nowego pomimo, że jego początki sięgają 1987 r. Mało kto dziś pamięta, że powstało ono w systemie tzw. budownictwa spółdzielczego, jednakże sama forma aranżacji, zagospodarowania i kształtu zabudowy były na owe czasy rozwiązaniami wręcz awangardowymi. W drugiej połowie lat 90. teren ten stał się domeną działalności deweloperów nie tylko z Poznania. Swoje inwestycje realizowali tu m.in. UWI Inwestycje SA, Agencja Inwestycyjna czy Ataner.

Wszystko wskazuje na to, że historia zabudowy tej części miasta powoli się zamyka. Na jednym z ostatnich pozostających do zagospodarowania terenów, w jego północnej części, w sąsiedztwie zagajnika sosnowego, UWI Inwestycje SA rozpoczęło budowę 5-cio kondygnacyjnego obiektu składającego się ze 101 mieszkań w pełnym wachlarzu metrażowym. Można tu znaleźć ciągle poszukiwane na rynku małe kawalerki oraz małe mieszkania dwupokojowe z oddzielną kuchnią pozwalającą na jej połączenie z dużym pokojem. Dla poszukujących rodzinnej przestrzeni przewidziano funkcjonalne mieszkania trzypokojowe, a także możliwość łączenia lokali w większe. Wszystkie one mają balkony, z których na wyższych piętrach roztaczać się będzie widok na tereny zielone Moraska i Żurawińca.

Dla poszukujących rodzinnej przestrzeni przewidziano funkcjonalne mieszkania trzypokojowe, a także możliwość łączenia lokali w większe
Autor: od ARW IMAGE PR Dla poszukujących rodzinnej przestrzeni przewidziano funkcjonalne mieszkania trzypokojowe, a także możliwość łączenia lokali w większe.

Mieszkania zostaną wykończone w standardzie deweloperskim. Zaplanowano stolarkę okienną drewnianą z parapetami z konglomeratu marmurowego, szybami o podwyższonej dźwiękoszczelności od strony północnej i żaluzjami zewnętrznymi w mieszkaniach parterowych. Rozkład instalacji w budynku pozwoli na aranżację lokali zgodnie z najnowszymi trendami. Pod budynkiem jest hala garażowa, dostępna także z wind, w które są wyposażone wszystkie klatki schodowe.

Plac budowy został już przekazany generalnemu wykonawcy - spółce PEKABUD MORASKO, a I etap inwestycji czyli oddanie do użytku klatek A i B planowany jest na grudzień 2010 r. Zakończenie inwestycji i oddanie lokatorom mieszkań w klatkach C i D odbędzie się w lipcu 2011 r.
Cena mieszkań (średnia 6400 zł/m2 brutto) pozwoli klientom na skorzystanie z programu rządowego „Rodzina na Swoim”, w którym istnieje możliwość zmniejszenia raty kredytu hipotecznego przez okres 8 lat o połowę naliczanych odsetek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej