Więcej mieszkań w Poznaniu

2009-12-09 9:55
UWI Inwestycje SA rozpoczęło budowę 5-cio kondygnacyjnego obiektu składającego się ze 101 mieszkań w pełnym wachlarzu metrażowym
Autor: od ARW IMAGE PR Na skraju poznańskiego osiedla Stefana Batorego UWI Inwestycje SA rozpoczęło budowę 101 mieszkań w pełnym wachlarzu metrażowym.

UWI Inwestycje SA rozpoczęło właśnie budowę nowego budynku mieszkalnego w Poznaniu. Będzie to kameralny obiekt wielorodzinny położony w sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych, na skraju osiedla Stefana Batorego.

Osiedle Stefana Batorego to jeden z najlepszych adresów w Poznaniu. Szybki tramwaj łączy je bezkolizyjnie z centrum miasta. Na miejscu znajdują się przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, przychodnie lekarskie, markety, tereny sportowe i zabawowe, kryta pływalnia, a w sąsiedztwie jedyny w granicach miasta rezerwat przyrody „Żurawiniec” oraz malownicze tereny Moraska. Samo osiedle zostało starannie zagospodarowane - nikt tu nie ugrzęźnie w błocie po deszczu lub w zaspie śniegu zimą. Dojazd i parkowanie także nie jest problemem. Osiedle ma ciągle opinię nowego pomimo, że jego początki sięgają 1987 r. Mało kto dziś pamięta, że powstało ono w systemie tzw. budownictwa spółdzielczego, jednakże sama forma aranżacji, zagospodarowania i kształtu zabudowy były na owe czasy rozwiązaniami wręcz awangardowymi. W drugiej połowie lat 90. teren ten stał się domeną działalności deweloperów nie tylko z Poznania. Swoje inwestycje realizowali tu m.in. UWI Inwestycje SA, Agencja Inwestycyjna czy Ataner.

Wszystko wskazuje na to, że historia zabudowy tej części miasta powoli się zamyka. Na jednym z ostatnich pozostających do zagospodarowania terenów, w jego północnej części, w sąsiedztwie zagajnika sosnowego, UWI Inwestycje SA rozpoczęło budowę 5-cio kondygnacyjnego obiektu składającego się ze 101 mieszkań w pełnym wachlarzu metrażowym. Można tu znaleźć ciągle poszukiwane na rynku małe kawalerki oraz małe mieszkania dwupokojowe z oddzielną kuchnią pozwalającą na jej połączenie z dużym pokojem. Dla poszukujących rodzinnej przestrzeni przewidziano funkcjonalne mieszkania trzypokojowe, a także możliwość łączenia lokali w większe. Wszystkie one mają balkony, z których na wyższych piętrach roztaczać się będzie widok na tereny zielone Moraska i Żurawińca.

Dla poszukujących rodzinnej przestrzeni przewidziano funkcjonalne mieszkania trzypokojowe, a także możliwość łączenia lokali w większe
Autor: od ARW IMAGE PR Dla poszukujących rodzinnej przestrzeni przewidziano funkcjonalne mieszkania trzypokojowe, a także możliwość łączenia lokali w większe.

Mieszkania zostaną wykończone w standardzie deweloperskim. Zaplanowano stolarkę okienną drewnianą z parapetami z konglomeratu marmurowego, szybami o podwyższonej dźwiękoszczelności od strony północnej i żaluzjami zewnętrznymi w mieszkaniach parterowych. Rozkład instalacji w budynku pozwoli na aranżację lokali zgodnie z najnowszymi trendami. Pod budynkiem jest hala garażowa, dostępna także z wind, w które są wyposażone wszystkie klatki schodowe.

Plac budowy został już przekazany generalnemu wykonawcy - spółce PEKABUD MORASKO, a I etap inwestycji czyli oddanie do użytku klatek A i B planowany jest na grudzień 2010 r. Zakończenie inwestycji i oddanie lokatorom mieszkań w klatkach C i D odbędzie się w lipcu 2011 r.
Cena mieszkań (średnia 6400 zł/m2 brutto) pozwoli klientom na skorzystanie z programu rządowego „Rodzina na Swoim”, w którym istnieje możliwość zmniejszenia raty kredytu hipotecznego przez okres 8 lat o połowę naliczanych odsetek.

Czytaj więcej