Widok na Śląsku - nowy apartamentowiec w Katowicach

2010-04-20 12:47
Widok w Katowicach - nowy apartamentowiec
Autor: biuro prasowe MK Inwestycje Jak podkreśla architekt Łukasz Zagała z bytomskiej pracowni medusa group, która odpowiada za projekt, architektura budynku ma wpisywać się w to, co zastane i nie przytłaczać okolicy

W centrum Katowic przy ulicy Widok, niecałe 1,5 km od Spodka stanie ciekawy pod względem architektonicznym budynek, który do centrum miasta ma przyciągnąć artystów, biznesmenów i obcokrajowców. W 2009 redNet Consulting umieścił "Widok Apartamenty" na II miejscu najciekawszych inwestycji dla obcokrajowców na Śląsku.

W Katowicach ruszają prace nad Apartamentami Widok według projektu bytomskiej pracowni medusa group. Jak zapowiada inwestor, katowicka firma MK Inwestycje budynek zostanie ukończony pod koniec 2011 roku.
Widok - położony niecałe 1000 m od Silesia City Center będzie jednym z najnowocześniejszych budynków mieszkalnych w centrum Katowic, ma go wyróżniać przede wszystkim architektura. Jest to także pierwsza inwestycja o podwyższonym standardzie, która zostaje wznowiona w Katowicach po kryzysie na rynku nieruchomości.

Trawa na dachu vs siatka

Hartowane szkło, siatka X-TEND projektu Thomasa Farwagnera, ta sama, co w designerskim Brooklyn Museum of Art. w Nowym Jorku i hotelu Burj al Arab w Dubaju, a do tego tarasy z pochodzącego z Indonezji egzotycznego drewna bangkirai, to tylko niektóre z detali, które mają wyróżnić Widok na tle innych inwestycji w regionie. A ma być jeszcze ciekawiej. Sama bryła budynku składać będzie się z wyrastających z antracytowej elewacji zielonych kostek z ogromnymi, sięgającymi 2 m przeszkleniami, z kolei zielony dach, stworzy dla właścicieli tarasów najwyższej kondygnacji namiastkę ogrodów.

- Widok jest próbą pokazania czegoś nowego w ofercie mieszkaniowej Katowic. Chcielibyśmy zrealizować projekt, który za dwie, trzy dekady dalej będzie się chciało oglądać. Widok to będzie inwestycja nowoczesna, minimalistyczna, ale i funkcjonalna. O jakości budynku mają świadczyć detale architektoniczne, nie “pomnikowy” marmur na elewacji - mówi o Widoku Bartłomiej Ślezioński, prezes MK Inwestycje

- Architektura budynku została rozczłonkowana poprzez wysunięte kostki mieszczące przeszklenia o dużym gabarycie, zapewniające przyszłym mieszkańcom kontakt z otoczeniem. Rozczłonkowanie zmniejsza optycznie bryłę, nadając jej skalę dużo mniejszego zespołu mieszkaniowego, a przez to nieprzytłaczającego. Całość zagospodarowania terenu oraz dachy zaprojektowano w przeważającej części jako zielone trawniki oraz mchy i porosty, które wpisują się w zastany kontekst - mówi arch. Łukasz Zagała.

Bartłomiej Ślezioński dodaje, że inwestycja ma wnieść powiew świeżości na katowicki rynek mieszkaniowy: 
- Do tej pory na śląskim rynku nieruchomości brakowało inwestycji ciekawych architektonicznie, zaprojektowanych według światowych trendów. Widok ma szansę być pierwszy, rozpoczynając w Katowicach modę na budownictwo mieszkaniowe z wyższej półki. Z Widokiem startujemy w momencie, w którym tyle mówi się o nowoczesnym wizerunku Katowic. Architektura, także ta mieszkaniowa jest w stanie również ten wizerunek poprawić, przyciągając do centrum miasta artystów, biznesmenów, a przede wszystkim ludzi młodych.

Widok w Katowicach - nowy apartamentowiec
Autor: biuro prasowe MK Inwestycje

Mieszkanie z 3 poziomami

W sumie w czterokondygnacyjnym Widoku powstaną 42 lokale, w tym 37 lokali jednopoziomowych i 4 dwupoziomowe. W budynku deweloper przewidział mieszkania M2, M3, M6 oraz studia. Gratką dla wymagających klientów ma być 3 poziomowe mieszkanie z antresolą. Na dachu z kolei powstaną tarasy, na które wychodzić będzie się z antresol wysuniętych ponad kalenicę budynku. Pod budynkiem powstanie parking podziemny na 53 samochody, połączony widną z mieszkaniami i apartamentami. W sumie budynek będzie miał powierzchnię 2760 m2. Ceny lokali zaczynać się będą od 6500 złotych.

- Widok będzie dawał ogromną możliwość wyboru typu mieszkań. Powstaną zarówno lokale o dużej powierzchni, sięgające 210 m2 i liczące nawet 3 piętra, jak również kameralne studia o powierzchni 37 m2. Na parterze z kolei powstaną ekskluzywne punkty usługowe - mówi Monika Śleziońska dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje.

To już pora na taki budynek?

Widok - według pierwotnych planów miał powstać z końcem 2009 roku. Z powodu sytuacji na rynku inwestycja jednak została odłożona w czasie. Teraz deweloper wraca do swoich planów sprzed roku.

- Czekaliśmy na lepsze czasy i koniunkturę na śląskim rynku nieruchomości. Inwestycją tą od początku interesują się zamożni klienci i obcokrajowcy, którzy widzą w niej dobrą lokatę kapitału. Tak się też składa, że większość z nich to osoby posiadające akcje, firmy, udziały w spółkach, więc osoby, które bezpośrednio dotknął kryzys na światowych rynkach. Poprawa koniunktury i stabilizacja na śląskim rynku zachęciła nas jednak do powrotu do realizacji - mówi Monika Śleziońska.

Inwestycja już w kwietniu trafia do sprzedaży. Prace budowlane ruszają na przełomie maja i czerwca.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej