W Szczecinie przybędzie mieszkań

2007-06-04 16:56

W Szczecinie budowę osiedla planuje luksemburska spółka Orco Property Group. Obiekty powstaną na 7,3-hektarowej działce przy ulicy Szosa Polska. Prace mają się rozpocząć wiosną 2008 roku.

Inwestor kupił teren za ponad 27 mln zł, na budowę przeznaczy zaś ok. 60 mln euro. Powstanie osiedle dwu- i trzykondygnacyjnych budynków, w których będzie 770 mieszkań. Budowa ma zostać podzielona na cztery etapy, przy czym zakończenie pierwszej fazy robót zaplanowano na 2009 rok. Prawie dwa hektary działki będą przeznaczone na funkcje handlowo-usługowe. Sprzedaż mieszkań ma ruszyć w II kwartale 2008 roku. Spółka zainteresowała się polskim miastem na targowiskach nieruchomości w Cannes, gdzie Szczecin reklamował osobiście prezydent Piotr Krzystek. Inwestorzy chwalą wybrany region i zapewniają, że będą tam poszukiwać kolejnych możliwości inwestycyjnych. Spółka Orco Property Group prowadzi przede wszystkim działalność deweloperską, inwestuje również w nieruchomości i hotelarstwo. W Polsce działa od 2001 roku. Obecnie planuje budowę apartamentowca przy ulicy Złotej w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej