W Porcie Praskim powstanie nowy apartamentowiec

2016-02-24 11:47
Port Praski
Autor: Maciej Kuryłowicz – Architekt Nowy apartamentowiec w Porcie Praskim w Warszawie wybuduje firma PBM Południe

Port Praski to prawie 38-hektarowa działka położona w Warszawie w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły. Mieści się przy nasypie kolejowym od strony ul. Sokolej pomiędzy ul. Jagiellońską, Zamoyskiego i Okrzei. Właśnie rozpoczęła się budowa kolejnego apartamentowca na terenie inwestycji.

Port Praski połączy w sobie różne, wzajemnie uzupełniające się dzielnice: biznesowo-handlowe (City), mieszkalne (Doki i Stara Praga) oraz sprzyjające wypoczynkowi rodzinnemu i rekreacji (Park Mediów). Wszystko to w otoczeniu nadwiślańskich bulwarów, skwerów, przystani portowych, pływających restauracji i kawiarni. Aktualnie od strony ul. Sierakowskiego rozpoczęła się budowa nowego 7-kondygnacyjnego apartamentowca. Znajdzie się w nim 85 mieszkań i 11 lokali usługowych. Ten oryginalny architektonicznie budynek został zaprojektowany przez pracownię Maciej Kuryłowicz – Architekt. Elewacja obiektu będzie wizualnie podzielona na pięć odrębnych kamienic, dzięki czemu nawiąże do przedwojennej architektury dawnej Pragi. W budynku zaprojektowano również dwupoziomowy parking na którym będzie 100 miejsc postojowych. Inwestorem realizacji jest Port Praski, a generalnym wykonawcą PBM Południe S.A. Budowa ruszyła w lutym 2016, a planowany termin jej zakończenia to październik 2017.

Port Praski
Autor: materiał prasowy

Nazwa inwestycji: Port Praski – apartamentowiec
Lokalizacja: ul. Sierakowskiego, Warszawa
Funkcja: mieszkalno-usługowa
Inwestor: Port Praski sp. z o.o. S.K.A.
Generalny wykonawca: PBM Południe SA
Projektant: Maciej Kuryłowicz – Architekt
Liczba kondygnacji nadziemnych: 7
Ilość mieszkań: 85
Ilość lokali usługowych: 11
Ilość miejsc parkingowych: 100
Rozpoczęcie budowy: luty 2016
Zakończenie budowy: październik 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej