Villa Alouette we Wrocławiu. ZDJĘCIA z budowy

2017-07-26 14:02
Villa Alouette we Wrocławiu
Autor: Bouygues Immobilier Polska Villa Alouette we Wrocławiu

Villa Alouette – można to przetłumaczyć na "osiedle skowronek" – na której właśnie zawisła wiecha, powstaje przy Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu. To kolejna wrocławska inwestycja francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier. Najtańsze mieszkania będą tu kosztować 5999 zł za mkw.

Zakończenie budowy planowane jest na październik 2017 roku, a wykonawcą inwestycji jest firma Skanska.
– Elementy konstrukcyjne zostały zakończone. Jest już zamontowanych 80% okien. Poza ostatnią kondygnacją postawiliśmy też ściany działowe. Kończymy układać instalacje sanitarne i elektrycznych na pierwszych trzech kondygnacjach. Aktualnie stawiamy rusztowania i przygotowujemy się do wykonywania elewacji. Na budowie pracuje około 90 pracowników – relacjonuje aktualny stan budowy Szymon Smółkowski, manager ds. technicznych Bouygues Immobilier Polska.

Przeczytaj o mikroapartamentach we Wrocławiu. Czy można mieszkać na 12 m2? >>

Autorem projektu Villi Alouette jest wrocławskie Studio Projektowe Jerzy Grochowski. Przy budowie zastosowano tradycyjną technologię żelbetowo-murowaną. W Villi Alouette będzie 89 lokali (2-4 pokoi) o powierzchni od 43 do 123 m2. Na najwyższych piętrach zaprojektowano mieszkania dwupoziomowe z tarasami o powierzchni do 35 m2. Wszystkie mieszkania w standardzie będą wyposażone w inteligentny system zarządzania ISM, któy umożliwi sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i urządzeniami AGD. Części wspólne wyposażone są w czujniki ruchu, które umożliwiają zapalanie się światła tylko wówczas, gdy w pomieszczeniu ktoś się znajduje. Pozwala to na dużą oszczędność energii. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewnia również pełen monitoring budynku i jego otoczenia.
W projekcie dużą rolę odgrywają również duże okna, których parapety znajdują się już na wysokości 55 cm, a nie jak zazwyczaj 85 cm. Wybrano pakiety 3-szybowe, okna 6-komorowe o zmniejszonym współczynniku przenikania energii słonecznej, dzięki czemu do pomieszczeń będzie docierało dużo światła dziennego, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej temperatury wewnątrz mieszkania.
Jedno z pomieszczeń inwestor wydzielił na otwarte miejsce spotkań i zabaw dla dzieci, co nazwał kreatywną świetlicą.
– Nawiązując do nazwy osiedla nazwaliśmy tę przestrzeń Małym Skowronkiem. To będzie przyjazne i bezpieczne miejsce dla dzieci w każdym wieku, które świetnie się sprawdzi zwłaszcza jesienią i zimą czy przy gorszej pogodzie. Elementy kreatywne pozwolą aranżować różne zabawy i sprawią, że dzieci chętnie będą tam spędzać czas – zapewnia Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

Bouygues Immobilier wybudował już we Wrocławiu apartamentowiec przy Wyspiańskiego 11, oddany do użytku w ubiegłym roku. Rozpoczął również rekonstrukcję zabytkowej kamienicy przy ul. Jagiełły 6, która znajduje się w samym centrum miasta – zobacz zdjęcia tej inwestycji >>

Poniżej Villa Alouette w budowie

Villa Alouette we Wrocławiu
Autor: Bouygues Immobilier Polska Villa Alouette we Wrocławiu
Villa Alouette we Wrocławiu
Autor: Bouygues Immobilier Polska Villa Alouette we Wrocławiu
Villa Alouette we Wrocławiu
Autor: Bouygues Immobilier Polska Villa Alouette we Wrocławiu
Czytaj więcej