Unidevelopment zakończyła sprzedaż domów na Osiedlu Gardenia

2010-12-30 13:31
Osiedle Gardenia w Łomiankach, Unidevelopment
Autor: Unidevelopment Osiedle Gardenia w Łomiankach

Unidevelopment Sp. z o.o. zakończyła sprzedaż domów w na Osiedlu Gardenia w podwarszawskich Łomiankach. Jest to efekt pracy całego zespołu, ale także wyraźnego ożywienia sprzedaży na rynku domów jednorodzinnych. Osiedle Gardenia znajduje się w Łomiankach przy ul. Działkowej. Inwestycja składa się z domów bliźniaczych, o powierzchniach 151 m2 i 157 m2. Budowa inwestycji zakończyła się w 2009 roku.

- W tym roku odnotowaliśmy na wszystkich naszych osiedlach dwukrotnie wyższą sprzedaż domów jednorodzinnych niż rok temu. - mówi Mariola Matczak-Augustyniak, Kierownik Działu Sprzedaży w Unidevelopment Sp. z o.o. - Wynik ten jest odzwierciedleniem ożywienia, które obserwujemy na rynku domów oraz dużego zapotrzebowania na nieruchomości na obrzeżach Warszawy, w cenach poniżej miliona złotych. Z naszych doświadczeń wynika, że często interesują się nimi osoby, które traktują własny dom jako alternatywę dla dużego mieszkania w Warszawie.

Ceny domów na osiedlu Gardenia kształtowały się w granicach 650 - 761 tys. złotych. Ich wartość rynkowa może wkrótce znacznie wzrosnąć w związku z zapowiadanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ukończeniem budowy obwodnicy Łomianek, planowanym na 2014 r.

- Ukończenie obwodnicy skróci czas dojazdu z Łomianek do centrum Warszawy w godzinach szczytu do 25-30 minut. - podkreśla Mariola Matczak-Augustyniak - Dzięki temu wartość nieruchomości może podnieść się nawet o 15%. Dla osób, które zdecydowały się ostatnio na kupno nowego domu korzystna jest także różnica pomiędzy ofertami na rynku pierwotnym i wtórnym. Ceny tych drugich są już teraz znacznie wyższe.

Na atrakcyjność oferty domów na Osiedlu Gardenia wpływał również fakt, że Łomianki to miejscowość o bardzo dobrej infrastrukturze. Są tu między innymi supermarkety, ponad 20 przedszkoli, 6 szkół językowych, szkoła podstawowa, gimnazjum, dwa licea i szkoła muzyczna. Wszystkie te udogodnienia dostępne są w miejscu sąsiadującym z Kampinoskim Parkiem Narodowym, od którego granic Osiedle Gardenia jest oddalone około 3 km.


Obecnie w ofercie Unidevelopment znajdują się jeszcze domy jednorodzinne w Osadzie Brzeziny na Białołęce i Osiedlu Polnych Maków w Zamieniu koło Ursynowa. Firma posiada w sprzedaży także mieszkania – na Osiedlu Santorini na Pradze Południe oraz w inwestycji Point House na Mokotowie.

 

Czytaj więcej