Trio i Loft. Nowe modele gotowych schodów wewnętrznych.

2011-01-31 16:21
Trio i Loft. Nowe modele gotowych schodów wewnętrznych.
Autor: Rintal Polska Schody wewnętrzne - model Trio firmy Rintal

Nieszablonowe kształty, wykończenia w mocnych barwach oraz ledowe podświetlenia – łącznie z dwoma modelami niedostępnych do tej pory poręczy – to najnowsza propozycja schodów firmy Rintal Polska.

Trio i Loft. Nowe modele gotowych schodów wewnętrznych.
Autor: Rintal Polska Schody Loft firmy Rintal

Włoscy projektanci schodów potrafią zaskoczyć niecodziennymi rozwiązaniami. Tym razem przyszedł czas na wewnętrzne schody kręcone Trio, których cechą rozpoznawczą są mocne, wyraziste kolory oraz wykończenia ledowe montowane na słupie centralnym. Efekt? Wnętrze, którego głównym punktem nie jest już kominek, ale wyrafinowana forma przestrzenna schodów prowadzących na kolejną kondygnację mieszkania.

Zobacz także: Schody strychowe ognioodporne

Trio to idealne rozwiązanie w małych wnętrzach, w których nie ma miejsca na większe schody jedno– lub dwubiegowe.

Schody kręcone

Schody Trio mogą być oparte na słupie metalowym lub drewnianym. Plusem tego ostatniego rozwiązania jest możliwość zamontowania białego oświetlenia ledowego lub zastosowanie kolorowego slotu (zmienia ono barwę światła padającego na stopień np. na czerwoną, zieloną, żółtą czy niebieską). Podesty i stopnie wykonane są z mozaiki bukowej, a ich kształt i barwa zależy od wyboru jednego z trzech wariantów tego modelu schodów.

W zależności od modelu Trio (Standard, Convessi, Concavi, 180°) zastosowano stopnie standard, wypukłe (convessi), wklęsłe (concavi) lub naprzemienne (convessi i concavi). Mogą one występować w jednej barwie lub być pokryte dwoma kolorami – w ten sposób można połączyć np. stopnie w kolorze czarnym z czerwonymi, co dodatkowo podkreśli walory estetyczne tego elementu wykończenia wnętrza. Poszczególne modele Trio różnią się także podestami – dostępne kształty to trójkąt, trapez (wypukły i wklęsły), kwadrat, a także podest zejściowy prosty przy wariancie ze stopniami naprzemiennymi.

...i zabiegowe

Należy pamiętać, że schody kręcone wymagają więcej uwagi przy pokonywaniu kolejnych stopni, dlatego jeżeli mają służyć do częstej komunikacji pomiędzy piętrami i jest wiecej miejsca, lepiej pomyśleć o schodach zabiegowych, takich jak nowy model Loft firmy Rintal Polska. Dzięki niekonwencjonalnemu połączeniu drewna, chłodnego metalu i szkła wpasują się one w przestronne, nowoczesne wnętrza. Model Loft wyróżnia sie tym, że stopnie wykonywane są nie tylko z mozaiki bukowej, ale także szkła – przeźroczystego lub mlecznego. Nowość stanowią elementy ozdobne „carter” podkreślające zewnętrzną stronę metalowej konstrukcji tego modelu schodów.

Schody Loft dostępne są w trzech rodzajach - wave, geometric i wing oraz w pełnej gamie kolorystycznej – bieli, czerni, czerwieni, chromie lub bardziej surowej - stali nierdzewnej.

Poręcze

Dopełnieniem schodów będzie wybór pasujące do nichj, bezpiecznej poręczy. Proponowane przez Rintal Polska nowe modele to: Multiblade i Zenith. Dla tych, którzy zdecydują się na „cartery” w schodach Loft, idealnie dopasowana będzie poręcz Multiblade z drewnianym lub stalowym pochwytem. Możliwy jest duży wybór płaskowników (lam), których metalowa powierzchnia może przybierać  niecodzienne barwy, np. odcienie bieli, czerni, czerwieni, perłowego beżu, a nawet chromu czy surowej stali nierdzewnej.

Podobnie jak w modelu Multiblade, poręcz Zenith może mieć także pochwyt wykonany z drewna bukowego lub stali nierdzewnej. Można wybrać poręcz złożoną z czterech bądź siedmiu relingów biegnących równolegle z podchwytem lub zdecydować się na inną wersję, w której dwa relingi ułożone równolegle w stosunku do pochwytu łączą się z relingami pionowymi.

System poręczy Zenith oraz Multiblade stosuje się przy schodach Knock Design, Knock Wood, Knock 06, Araya06, Gamma, Monolama, Trio oraz Loft.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej