Szczęśliwy Dom

2007-06-08 12:22
mieszkania1
Autor: brak danych

"Szczęśliwy Dom" to zespół trzech ośmiopiętrowych budynków, które powstaną przy ul. Włodarzewskiej na warszawskiej Ochocie. Inwestorem jest Robyg Park sp. z o.o., która buduje m.in. Nową Rezydencję Królowej Marysieńki w Wilanowie (docelowo - 1300 mieszkań) i Dom na Ursynowie - kameralny budynek, w którym powstanie 47 mieszkań.

"Szczęśliwy Dom" będzie budowany trzyetapowo; budowa ma się rozpocząć wiosną 2005 roku. Pierwszy etap będzie gotowy w trzecim kwartale 2006 roku, a cały kompleks - do końca 2007 roku. W trzech ośmiopiętrowych budynkach powstanie łącznie ponad 300 mieszkań o zróżnicowanym metrażu - od ok. 30 do 100 m.kw. Osiedle będzie zamknięte, a na jego terenie powstanie plac zabaw dla dzieci. Na osiedlu nie będzie ruchu kołowego. Wszystkie mieszkania będą miały balkony lub tarasy, a te położone na parterze - ogródki.

Projekt powstał w pracowni architektonicznej Kulczyński Architekci. Budynki będą wybudowane w technologii tradycyjnej. Konstrukcja nośna będzie płytowo - słupowa żelbetowa, a wypełnienie ścian osłonowych - z bloczków Ytong. W mieszkaniach będą zamontowane drzwi wejściowe antywłamaniowe, parapety konglomeratowe i okna drewniane. Nie będzie natomiast białego montażu, podłóg i drzwi wewnętrznych. Działka, na której powstanie osiedle, ma powierzchnię 13 tys. 596 m.kw. Atutem tego osiedla jest lokalizacja; "Szczęśliwy Dom" powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie zielonych terenów i ośrodków wypoczynku i rekreacji położonych na terenie Parku Szczęśliwickiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej