Rusza kolejna inwestycja w Warszawie

2010-01-27 12:13

W warszawskiej dzielnicy Włochy planowana jest już budowa kameralnego apartamentowca z wydzieloną powierzchnią komercyjną. Prace budowlane mają ruszyć w wakacje tego roku.

Spółka Lokaty Budowlane uzyskała prawomocną decyzję o warunkach zabudowy dla działki przy ulicy Rybnickiej w Warszawie. Uzyskanie tej decyzji umożliwia zlecenie prac projektowych dla nowej inwestycji - budynku mieszkalnego wielorodzinnego, czterokondygnacyjnego (IV kondygnacja stanowi poddasze użytkowe) wraz z garażem podziemnym o wstępnie planowanej powierzchni użytkowej wynoszącej 3080 m2. Na drugim poziomie zostaną zaprojektowane dwupoziomowe apartamenty dwupoziomowymi, zaś w budynku przewidziano również część usługowo-biurową. Przy budynku znajduje się także teren rekreacyjny. Jak informuje deweloper - na uwagę zasługuje fakt, iż ulica Rybnicka objęta jest nadzorem konserwatora zabytków, a ze względu na liczne kasztanowce, również konserwatora przyrody.

- Liczymy, że prace projektowe zakończymy jeszcze w pierwszej połowie br. i jak tylko to będzie możliwe uzyskamy pozwolenie na budowę. Będzie to kameralny apartamentowiec z bardzo ciekawą częścią komercyjną, która zdecydowanie podniesie wartość poszczególnych lokali. Nasza strategia przewiduje, że w każdej inwestycji Spółka zachowa część wybudowanej infrastruktury, którą będzie później zarządzała. W przypadku nieruchomości rezydencjalnej przy ulicy Rybnickiej rozpatrujemy projekty spójne z lokalizacją i standardem inwestycji, takie jak ekskluzywny fitness lub luksusowy salon spa. - mówi prezes Spółki Lokaty Budowlane, Marek Kwiatkowski.

Spółka przewiduje, że dzięki takiemu rozwiązaniu firma będzie miała zagwarantowane długoterminowe wpływy z wynajmu poszczególnych powierzchni zaś lokale mieszkalne zostaną przeznaczone do sprzedaży w momencie, który zagwarantuje najbardziej korzystny zwrot kosztów inwestycji.

Czytaj więcej