Rozbudowa osiedla Księżnej Dąbrówki

2007-09-05 17:06
osiedle ksieznej dobrowki
Autor: brak danych

Już od kilku lat systematycznie powiększa się osiedle Księżnej Dąbrówki trwa . Obecnie deweloper przystąpił do budowy dwóch kolejnych etapów inwestycji.

Osiedle Księżnej Dąbrówki to zespół budynków mieszkalnych, wielorodzinnych, utrzymanych w charakterze podmiejskiego osiedla wkompowanego w wiejskie otoczenie.

Na osiedlu zamieszkało już około 200 rodzin. Obecnie inwestor rozpoczyna budowę III i IV etapu osiedla. III etap to budowa osiedla 11 domów wielorodzinnych, w których znajdzie się 106 mieszkań. W budynkach - po osiem, dziesięć i dwanaście lokali - przewiedziano mieszkania o powierzchniach od  41,2 m2 do 113 m2.

Inwestor, Nickel Development, zwraca dużą uwagę do przestrzeni na zewnątrz, z której mogą korzystać mieszkańcy. Dlatego też prawie wszystkie lokale na parterze mają indywidualne ogródki, a mieszkania na wyższych kondygnacjach przestronne tarasy. Termin zakończenia III etapu inwestycji przewidziano na kwiecień 2009 roku.

Natomiast IV etap, który obecnie jest w sprzedaży, będzie się składać z pięciu powtarzalnych kompleksów wielorodzinnych zorganizowanych w rzucie niedokończonego atrium. Zaprojektowano w nich 75 mieszkań o powierzchni od 55,3 do 148,5 m2. Cena brutto za metr kwadratowy kształtuje się od 4850 zł. Do dyspozycji mieszkańców będą, tak jak i w innych zespołach, ogródki i garaże. Orientacyjny termin zakończenia tego etapu - kwiecień 2008.

Mieszkańcy Osiedla Księżnej Dąbrówki, oprócz ciekawie zaprojektowanego terenu, mają też w pobliżu inne atrakcje, szczególnie gdy cenią sobie ruch na świeżym powietrzu - spacery i przejażdżki rowerowe pięknymi leśnymi drogami nad pobliskie jeziora Lusowskie i Niepruszewskie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej