Ronson Development rozpoczyna trzy nowe projekty: 300 nowych mieszkań

2010-08-16 15:17
Osiedle Sakura, Warszawa Mokotów
Autor: NBS Communications Osiedle Sakura, Warszawa Mokotów

W połowie sierpnia ruszyła sprzedaż w projekcie Verdis realizowanym przez Ronson Development przy ulicy Sowińskiego róg Szulborskiej na warszawskiej Woli. Będzie to pierwszy projekt spółki realizowany w tej dzielnicy. Kolejny - Impressio - deweloper zaplanował we Wrocławiu. Następnie znów przenisie się do Warszawy - tym razem na Mokotów, z inwestycją Sakura. Wszystkie projekty mają już pozwolenia na budowę.

- Wprowadzenie do sprzedaży projektów na Woli i Mokotowie zdecydowanie uatrakcyjni naszą ofertę mieszkaniową w stolicy. Ich lokalizacje odpowiadają obecnym potrzebom Warszawiaków, którzy z jednej strony chcą utrzymać kontakt z naturą, ale również korzystać z atrakcji jakie oferuje miasto. Oczywiście niewątpliwym atutem będzie bliskość centrum, a co za tym idzie oszczędność czasu dojazdu do pracy - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Ronson Development. – Rozpoczęcie projektu Impressio jest kontynuacją realizacji naszej strategii ekspansji geograficznej w największych miastach Polski. Doświadczenie nabyte na warszawskim i poznańskim rynku chcemy teraz wykorzystać we Wrocławiu – dodał dyrektor Gutowski.

  • Osiedle Verdis, w Warszawie na Woli to pierwszy projekt spółki realizowany w tej dzielnicy. W pierwszym etapie powstanie 128 mieszkań o powierzchni od 42 do 108 m2.
  • Kolejnym projektem, jaki Ronson wprowadzi do sprzedaży, będzie osiedle Impressio, pierwszy projekt tego dewelopera we Wrocławiu. W dzielnicy Grabiszynek powstanie 70 mieszkań (I etap) o powierzchni od 36 do 133 m2.
  • Pod koniec sierpnia ruszy także sprzedaż w projekcie Sakura przy ulicy Kłobuckiej na Mokotowie. W ramach pierwszego etapu Ronson wybuduje tu 99 mieszkań o powierzchni od 55 do 85 m2.
Osiedle Verdis w Warszawie na Woli
Autor: Ronson Development Osiedle Verdis w Warszawie na Woli

Łącznie projekt Verdis zakłada budowę ośmiu budynków z 346 mieszkaniami. W pierwszym etapie powstanie 128 mieszkań w dwóch budynkach sześciopiętrowych i jednym siedmiopiętrowym. Mieszkania będą miały popularne rozkłady, a ich wielkość będzie wahać się od 42 do 108 m2. Ceny lokali kształtują się między 7500 a 8500 zł za m2 brutto. Mieszkania na parterach będą wyposażone w ogródki, a lokale na wyższych piętrach w balkony. Inwestycja została zaprojektowana przez pracownię Mąka Sojka Architekci. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na wrzesień 2012 r.

Verdis będzie cechować prosta architektura, tynk z fragmentami cegły na fasadzie budynków oraz duże drewniane okna. Zadbano również o elegancję lobby i holi windowych. Na parterze budynków będą mieściły się lokale usługowe.

Projekt Verdis mieści się w jednej z najbardziej zielonych części Warszawy - w dzielnicy Wola. Otoczenie inwestycji parkami sprawia, że mieszkańcy będą mogli cieszyć się kontaktem z naturą, jednocześnie wciąż pozostając w bliskości centrum miasta. Dodatkowo planowana w pobliżu, przy ulicy Górczewskiej, stacja drugiej linii metra nie tylko zapewni mieszkańcom dobrą komunikację, ale również sprawi, że projekt może być ciekawą propozycją dla inwestorów...

Osiedle Impressio we Wrocławiu
Autor: Ronson Development Osiedle Impressio we Wrocławiu

Lokalizacja pierwszego wrocławskiego projektu Ronsona, Impressio w otulinie Parku Grabiszyńskiego da mieszkańcom możliwość odpoczynku i rekreacji, z dala od miejskiego zgiełku jednak bez rezygnacji z wszelkich miejskich udogodnień.

Impressio zakłada budowę sześciu budynków przy zbiegu ulic Blacharskiej oraz Rymarskiej ze 190 mieszkaniami łącznie. Pierwszy etap, którego zakończenie planowane jest na I kwartał 2012 r., to trzy budynki z 70 mieszkaniami. Inwestycja charakteryzować będzie się niską, dwupiętrową zabudową, harmonijnie wpisującą się w naturalny krajobraz otaczający osiedle. W ofercie znajdą się mieszkania 1, 2 i 3 pokojowe, jak również mieszkania z antresolami, czyli przestrzenią do swobodnej aranżacji.

Cała inwestycja będzie składała się z czterech budynków z 450 mieszkaniami łącznie. I etap inwestycji zakłada realizację jednego budynku 10 piętrowego, w skład którego wejdzie 99 mieszkań, 9 lokali usługowych na parterze oraz 11 lokali biurowych na pierwszym piętrze. Mieszkania będą miały popularne rozkłady o powierzchni od 50 do 85 m2. Każdy z lokali będzie wyposażony w balkon, taras lub przeszkloną werandę. Inwestycja będzie ogrodzona i strzeżona. Ceny kształtować się będą na poziomie 7900-8900 zł za m2 brutto. Planowane zakończenie pierwszego etapu Sakury to wrzesień 2012 r.

Elementem projektu Sakura będzie, utworzony na wewnętrznym dziedzińcu, ogród w stylu japońskim, zawierający elementy małej architektury. Inwestycja mieści się na tzw. Mokotowie przemysłowym. W okolicy powstaje dużo nowych projektów mieszkaniowych i biurowych, które sukcesywnie podnoszą atrakcyjność tej lokalizacji, czyniąc z tej części Mokotowa biznesową wizytówkę Warszawy. Dużą zaletą projektu jest bliskość terenów zielonych takich jak: tor wyścigów konnych czy Pola Mokotowskie. Wszystkie te elementy sprawiają, że mieszkańcy Sakury będą mieli wszystko czego im potrzeba w zasięgu ręki.

Czytaj więcej