Rondoto - mieszkania w łaźni

2007-05-16 19:18
Rondoto
Autor: brak danych

Na pomysł stworzenia apartamentów w zabytkowym zakładzie kąpielowym wpadł włoski deweloper Buditalia. Na razie rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do Rondoto w pierwszym kwartale 2008 roku.

U zbiegu ulic Nawrot i Wodnej w Łodzi znajduje się jednopiętrowa, narożna łaźnia z charakterystyczną kopułą wybudowana w latach 20. ubiegłego wieku. Do tej pory stała pusta i niszczała. Deweloper - włoska Buditalia wyremontuje obiekt i stworzy w nim mieszkania. Prace już się rozpoczęły. Generalnym wykonawcą została firma Ima-Bud Development Sp. z o.o.

Rondoto został zaprojektowany w łódzkiej pracowni Kanon. Pierwszą częścią budowy apartamentowca będzie zaadaptowanie łaźni. Na jej parterze znajdą się lokale użytkowe, a na piętrze pięć mieszkań. Ich metraże będą różne - od 80 do 200 mkw. Do zabytkowego budynku zostanie dobudowany nowy obiekt w kształcie litery U. W sześciokondygnacyjnej budowli powstaną 23 apartamenty. Mieszkania będą miały balkony i tarasy. Na parterze - od strony ulicy Wodnej - pojawią się lokale użytkowe. Łączna powierzchnia apartamentów wyniesie ponad 2,5 tys. mkw. Ponadto pod nowym budynkiem przewidziano dwupoziomowy zadaszony parking. Sprzedażą mieszkań zajmuje się firma Valor.

Czytaj więcej