Rondoto - mieszkania w łaźni

2007-05-16 19:18
Rondoto
Autor: brak danych

Na pomysł stworzenia apartamentów w zabytkowym zakładzie kąpielowym wpadł włoski deweloper Buditalia. Na razie rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do Rondoto w pierwszym kwartale 2008 roku.

U zbiegu ulic Nawrot i Wodnej w Łodzi znajduje się jednopiętrowa, narożna łaźnia z charakterystyczną kopułą wybudowana w latach 20. ubiegłego wieku. Do tej pory stała pusta i niszczała. Deweloper - włoska Buditalia wyremontuje obiekt i stworzy w nim mieszkania. Prace już się rozpoczęły. Generalnym wykonawcą została firma Ima-Bud Development Sp. z o.o.

Rondoto został zaprojektowany w łódzkiej pracowni Kanon. Pierwszą częścią budowy apartamentowca będzie zaadaptowanie łaźni. Na jej parterze znajdą się lokale użytkowe, a na piętrze pięć mieszkań. Ich metraże będą różne - od 80 do 200 mkw. Do zabytkowego budynku zostanie dobudowany nowy obiekt w kształcie litery U. W sześciokondygnacyjnej budowli powstaną 23 apartamenty. Mieszkania będą miały balkony i tarasy. Na parterze - od strony ulicy Wodnej - pojawią się lokale użytkowe. Łączna powierzchnia apartamentów wyniesie ponad 2,5 tys. mkw. Ponadto pod nowym budynkiem przewidziano dwupoziomowy zadaszony parking. Sprzedażą mieszkań zajmuje się firma Valor.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej