"Rezydencje Pałacowa". Pierwsze w Polsce osiedle domów jednorodzinnych sterowane iPhonem

2012-06-30 19:45
Rezydencje Pałacowa. Osiedle domów jednorodzinnych
Autor: Biuro prasowe Rezydencji Pałacowa Rezydencje Pałacowa to pierwszy w Polsce kompleks domów jednorodzinnych zarządzany przy pomocy urządzeń marki Apple

"Rezydencje Pałacowa" w Wilanowie to pierwsze w Polsce inteligentne osiedle domów jednorodzinnych sterowane z poziomu tabletów, smartfonów i innych urządzeń marki Apple. Przy pomocy specjalnej aplikacji na iPhone’a lub iPada mieszkańcy będą mogli zdalnie sterować oświetleniem oraz temperaturą pomieszczeń, a także kontrolować to, co dzieje się w ich domu. Projekt realizowany jest w ramach partnerstwa joint venture przez spółkę Real Management i Grupę Capital Park. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji, który obejmuje budowę 24 rezydencji, planowane jest na I kwartał 2013 roku.

"Rezydencje Pałacowa". Pierwszy w Polsce kompleks inteligentnych domów 

"Rezydencje Pałacowa" w Wilanowie to jedna z najbardziej nowatorskich inwestycji mieszkaniowych na rynku nieruchomości w ostatnim czasie. To pierwsze w Polsce osiedle domów jednorodzinnych sterowane z poziomu tabletów, smartfonów i innych urządzeń marki Apple. Przy pomocy specjalnej aplikacji na iPhone’a czy iPada przyszli mieszkańcy osiedla będą mogli łączyć się z systemem zarządzania domem i zdalnie sterować jego wyposażeniem, m.in. oświetleniem, zasłonami, temperaturą oraz sprzętami AGD i RTV. Dzięki aplikacji możliwe będzie także monitorowanie każdego z pomieszczeń domu niezależnie od tego, gdzie znajdują się jego mieszkańcy. Dodatkowo, system sterujący na bieżąco będzie informował o wszystkich zdarzeniach, które mają miejsce w obrębie rezydencji.

Inteligentny dom w Wilanowie. "Rezydencje Pałacowa"

Kompleks inteligentnych domów jednorodzinnych powstaje w zielonej części warszawskiego Wilanowa, w sąsiedztwie Parku Natolińskiego, w odległości 12 kilometrów od centrum. Mieszkańcy osiedla będą mieli dostęp do punktów usługowych, handlowych, placówek oświatowych oraz medycznych, a także zaplecza rekreacyjno-rozrywkowego.

Pierwszy etap inwestycji "Rezydencje Pałacowa" obejmuje budowę 24 willi. Średnia powierzchnia każdego z domów w Wilanowie wyniesie ponad 230 mkw. Powierzchnia każdej z działek to około 500 mkw., w tym samego ogrodu 370 mkw. Rozpoczęcie realizacji drugiego etapu osiedla „domów przyszłości” planowane jest na początku 2013 roku. Całość inwestycji obejmuje budowę 48 rezydencji. Wartość projektu wyniesie 124 mln zł. 

Inwestycja realizowana jest przez spółkę Real Management i Grupę Capital Park w ramach partnerstwa joint venture. Projekt architektoniczny osiedla przygotowała warszawska pracownia PRC Architekci. Za aranżację wnętrz odpowiada studio Space. 

Zastosowane przez projektantów rozwiązania łączą zabudowę jednorodzinną z cechami osiedla mieszkaniowego. Całość utrzymana jest w oszczędnej, ale eleganckiej formie nawiązującej do rezydencji warszawskich okresu przedwojennego modernizmu. Projekt osiedla opiera się na prostych liniach, geometrycznych kształtach, wielkich przeszkleniach i neutralnej kolorystyce, co nadaje Rezydencjom Pałacowa stylowy charakter.

 

Czytaj więcej