Rezydencja Kościuszki w Piastowie: osiedle mieszkaniowe

2011-05-27 17:58
Rezydencja Kościuszki
Autor: Prestige Public Relations

Obecnie trwa budowa drugiego etapu inwestycji dewelopera BARC Warszawa SA. Osiedle mieszkaniowe Rezydencja Kościuszki położone jest w centralnej części Piastowa, przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Kościuszki.

Rezydencja Kościuszki - osiedle mieszkaniowe

Osiedle mieszkaniowe tworzą dwa czteropiętrowe budynki z windami, które otaczają wewnętrzne patio. Projekt zakłada powstanie łącznie 200 mieszkań o powierzchni od 25 do 90 mkw. Pierwszy etap osiedla został ukończony w grudniu 2010 roku. Obecnie trwa budowa drugiego etapu inwestycji. W powstającym budynku mieszkania zostaną oddane do użytkowania pod koniec 2011 r.

Przeczytaj koniecznie: Powstaje trzeci etap osiedla Zen Garden

Projekt inwestycji został wykonany przez pracownię architektoniczną Marcina Jeziorskiego i Zenona Zapaśnika. Koncepcja architektoniczna zakłada powstanie na terenie osiedla, które będzie miało charakter zamknięty, kameralnych miejsc służących wypoczynkowi i zabawie mieszkańców. Wewnętrzne patio osiedla wypełni zieleń oraz elementy małej architektury. Mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji także park znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Zaplecze osiedla stanowić będzie małe centrum handlowe oraz pasaż usługowo-gastronomiczny, które znajdą się na parterze budynku od strony ulicy Warszawskiej.

Czytaj więcej