Rezydencja Eliza: pierwszy projekt mieszkaniowy w wykonaniu RD bud

2012-09-07 13:28
Rezydencja Eliza4
Autor: Gut PR Rezydencja Eliza - nazwa warszawskiej inwestycji nawiązuje do nazwy ulicy przy której powstała

Powstała na warszawskiej Ochocie Rezydencja Eliza jest pionierskim projektem firmy RD bud w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Realizacja inwestycji trwała od września 2010 r. Kamienica, w której znalazło się 67 mieszkań i 10 lokali usługowych została ukończona w 2012 r.

Rezydencja Eliza jest pierwszą inwestycją mieszkaniową zrealizowaną przez firmę RD bud. Spółka, należąca do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul budowała do tej pory przede wszystkim centra handlowe, hotele, biura, salony samochodowe i stacje serwisowe oraz wykonywała projekty renowacyjne.

Nazwa kamienicy "Rezydencja Eliza" nie jest przypadkowa - nawiązuje do nazwy ulicy, przy której powstała - Elizy Orzeszkowej na warszawskiej Ochocie. W 7-kondygnacyjnym budynku znajduje się 67 mieszkań z balkonami lub tarasami oraz 10 lokali usługowych na parterze (salon urody, gabinet medyczny, klub fitness czy kancelaria prawna). Od strony ulicy Elizy Orzeszkowej zaprojektowano reprezentacyjne wejście z holem głównym i portiernią, wyposażoną w system monitoringu i wewnętrznej komunikacji telefonicznej z mieszkańcami. Przestrzeń przed kamienicą zagospodarowano w formie zielonego pasa przylegającego do budynku. Na dachu garażu umieszczono donice z roślinnością. Powierzchnia mieszkań jest zróżnicowana - od trzydziestoparometrowych kawalerek po pięciopokojowe mieszkania z tarasami. Autorem projektu architektonicznego budynku Rezydencja Elizy jest pracownia Fiszer Atelier 41. Na frontowej ścianie elewacji umieszczone charakterystyczne odlewy aluminiowe. Budynek został oddany do użytku w czerwcu 2012 r. W pobliżu inwestycji znajduje się Park Szczęśliwcki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej