Rewitalizacja w centrum Poznania

2016-11-30 13:13
Manufaktura Stare Miasto
Autor: materiał prasowy Generalnym wykonawcą kompleksu Manufaktura Stare Miasto jest Eiffage Polska Budownictwo

W Poznaniu, na terenie XIX-wiecznych budynków Zakładów Spirytusowych Akwawit, powstanie kompleks Manufaktura Stare Miasto. Generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo. Wartość kontraktu to 36 mln zł netto.

Projekt zakłada odrestaurowane dwóch budynków byłej wytwórni alkoholi Akwawit i wkomponowane pomiędzy nie dwóch, nowoczesnych budynków mieszkalnych, z lokalami usługowymi na parterze i garażem na kondygnacji podziemnej. W pierwszym etapie powstanie 135 mieszkań, w drugim 79. Inwestycja powstanie przy ul. Bóżniczej 8.

Po dawnej wytwórni zachował się jedynie budynek destylatorni i zbiornik przeciwpożarowy. Reszta budowli spłonęła podczas pożaru w 1937 roku. Do dziś nieużytki nie zostały zagospodarowane. Aktualnie Eiffage Polska Budownictwo w ramach rewitalizacji chce aby w destylarni powstały komfortowe lofty, a w zbiorniku lokal usługowo-handlowy oraz jeden mieszkalny. Projekty mieszkań będą nowoczesne, o metrażu od 26 do 136 m². Większość będzie miała własną loggię lub balkon.

Całość ma być gotowa w I kwartale 2018 roku. Inwestorem jest firma Bouygues Immobilier Polska. Projekt powstał w pracowni Kostka & Kurka Architekci.

Manufaktura Stare Miasto
Autor: materiał prasowy Inwestorem jest Bouygues Immobilier Polska

Nazwa inwestycji: Manufaktura Stare Miasto
Lokalizacja: Poznań, ul. Bóżnicza 8
Funkcja: mieszkalna
Inwestor: Bouygues Immobilier Polska
Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo S.A.
Projektant: Kostka & Kurka Architekci
Całkowita powierzchnia: 20 095 m²
Powierzchnia użytkowa: 15 922,07 m²
Liczba mieszkań: 214
Liczba miejsc parkingowych (podziemne/naziemne): 209
Zakończenie budowy: I kwartał 2018
Wartość kontraktu: 36 350 000 PLN netto

Czytaj więcej