Rataje z własnym apartamentowcem

2007-07-09 18:06
pelikan
Autor: brak danych

Postępują prace przy budowie Pelikana, nowoczesnego apartamentowca, który powstaje w pobliżu Poznania. Inwestorem obiektu jest spółka Nickel Development.

Systematycznie prowadzone prace budowlane mają się ku końcowi. Pelikan zostanie oddany do użytku już w listopadzie 2007 roku. Wykonana została cała konstrukcja, obecnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. Budynek zaprojektował architekt Krzysztof Wehr. W obiekcie powstanie 155 mieszkań od jedno- do pięciopokojowych o metrażach od 35 do 120 mkw. Lokale w większości posiadać będą po dwie loggie, a większe z nich wyposażone zostaną w dwie łazienki i garderoby. Z okien pokojów dziennych rozciągać się będzie widok na zakole Warty i panoramę Poznania.

Budynek składa się z przecinających się ze sobą dwóch brył. Obie części połączone zostaną z reprezentacyjnym hallem. Dla potrzeb mieszkańców powstanie w podziemiach garaż z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Jak przystało na wysokiej klasy aprtamentowiec pod budynkiem zaprojektowano także basen i saunę. Wokół powstanie zielona enklawa, a teren zostanie ogrodzony i wyposażony w monitoring. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie ochrona. Inwestycja zakończy się w listopadzie bieżącego roku. Cena za metr kwadratowy wyniesie od 8 do 12 tys. zł brutto.

Czytaj więcej