Pod Wietrznią – osiedle mieszkaniowe w Kielcach

2016-11-29 15:10
Osiedle mieszkaniowe Pod Wietrznią
Autor: materiał prasowy Inwestorem osiedla Pod Wietrznią jest spółka budowlana Condite

Budowa dużego kompleksu mieszkaniowego, które powstanie w rejonie kieleckiej Ostrej Górki, ruszą jeszcze w 2016 roku. Inwestorem jest spółka budowlana Condite.

To jedna z największych inwestycji mieszkaniowych w Kielcach w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Budowa osiedla ma potrwać około 6 lat, docelowo zamieszka na nim blisko 3 tysiące osób. Pierwsze lokale mają być przekazane do użytku już w 2018 roku. W tym samym okresie planowane jest zakończenie modernizacji ul. Wojska Polskiego, co znacznie usprawni komunikację z centrum miasta.

W pierwszym etapie inwestycji powstaną 3 budynki i 118 mieszkań, w tym również ekskluzywne apartamenty oraz centrum handlowo-usługowe. Najwyższy obiekt będzie miał 9 kondygnacji, z czego jedną zajmie parking podziemny, dwie - powierzchnie usługowe i 6 - lokale mieszkalne. Drugi budynek będzie miał 5 kondygnacji, z czego jedną zajmie parking podziemny, dwie - powierzchnie usługowe i kolejne dwie - lokale mieszkalne. Trzeci budynek będzie miał 7 kondygnacji, w tym dwie kondygnacje parkingu i 5 mieszkalnych.

Teren na którym zostanie zbudowane osiedle będzie zagospodarowany zielenią ogrodową i elementami małej architektury. Zaprojektowano również place zabaw dla dzieci oraz tereny „miejskiej rekreacji”.

Aktualnie trwa procedura wyboru generalnego wykonawcy. Osiedle zaprojektowała pracownia MXL4 sp. z o.o. sp.k.


Osiedle mieszkaniowe Pod Wietrznią
Autor: materiał prasowy Pierwszy etap nowej inwestycji ma być gotowy w 2018 roku

Nazwa inwestycji: Pod Wietrznią
Lokalizacja: Kielce, Ostra Górka (południowo-wschodnia część Kielc)
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: Condite sp. z o.o.
Generalny wykonawca: w trakcie wyboru
Projektant: MXL4 sp. z o.o. sp.k.
Liczba kondygnacji: 7
Rozpoczęcie budowy: grudzień 2016
Zakończenie budowy: 2018 (I etap)

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej