Pod Wietrznią – osiedle mieszkaniowe w Kielcach

2016-11-29 15:10
Osiedle mieszkaniowe Pod Wietrznią
Autor: materiał prasowy Inwestorem osiedla Pod Wietrznią jest spółka budowlana Condite

Budowa dużego kompleksu mieszkaniowego, które powstanie w rejonie kieleckiej Ostrej Górki, ruszą jeszcze w 2016 roku. Inwestorem jest spółka budowlana Condite.

To jedna z największych inwestycji mieszkaniowych w Kielcach w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Budowa osiedla ma potrwać około 6 lat, docelowo zamieszka na nim blisko 3 tysiące osób. Pierwsze lokale mają być przekazane do użytku już w 2018 roku. W tym samym okresie planowane jest zakończenie modernizacji ul. Wojska Polskiego, co znacznie usprawni komunikację z centrum miasta.

W pierwszym etapie inwestycji powstaną 3 budynki i 118 mieszkań, w tym również ekskluzywne apartamenty oraz centrum handlowo-usługowe. Najwyższy obiekt będzie miał 9 kondygnacji, z czego jedną zajmie parking podziemny, dwie - powierzchnie usługowe i 6 - lokale mieszkalne. Drugi budynek będzie miał 5 kondygnacji, z czego jedną zajmie parking podziemny, dwie - powierzchnie usługowe i kolejne dwie - lokale mieszkalne. Trzeci budynek będzie miał 7 kondygnacji, w tym dwie kondygnacje parkingu i 5 mieszkalnych.

Teren na którym zostanie zbudowane osiedle będzie zagospodarowany zielenią ogrodową i elementami małej architektury. Zaprojektowano również place zabaw dla dzieci oraz tereny „miejskiej rekreacji”.

Aktualnie trwa procedura wyboru generalnego wykonawcy. Osiedle zaprojektowała pracownia MXL4 sp. z o.o. sp.k.


Osiedle mieszkaniowe Pod Wietrznią
Autor: materiał prasowy Pierwszy etap nowej inwestycji ma być gotowy w 2018 roku

Nazwa inwestycji: Pod Wietrznią
Lokalizacja: Kielce, Ostra Górka (południowo-wschodnia część Kielc)
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: Condite sp. z o.o.
Generalny wykonawca: w trakcie wyboru
Projektant: MXL4 sp. z o.o. sp.k.
Liczba kondygnacji: 7
Rozpoczęcie budowy: grudzień 2016
Zakończenie budowy: 2018 (I etap)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej