Perłowa Wilda: nowa inwestycja mieszkaniowa w Poznaniu

2012-11-23 16:00
Perłowa Wilda: nowa inwestycja mieszkaniowa w Poznianiu
Autor: Family House

Inwestor, firma Family House, oddał do użytku inwestycje mieszkaniową w Poznaniu. Osiedle Perła przy ul. Kosińskiego w Poznaniu oferuje 94 mieszkania.

Przy ul. Kosińskiego w Poznaniu, powstał 7-kondygnacyjny budynek mieszkalny PERŁA. Jego inwestorem jest Spółka Family House. To już kolejny projekt tego dewelopera w tej części miasta. Nowa inwestycja powstała w obrębie dzielnicy Wilda, w południowej części Poznania.

Autorem projektu architektonicznego jest Piotr Barełkowski. PERŁA to funkcjonalny budynek wielorodzinny, w którym znajdą się 94 mieszkania. Parter nieruchomości w całości został przeznaczony na lokale handlowo-usługowe. Deweloper był także generalnym wykonawcą inwestycji.

Nowa inwestycja komponuje się z otoczeniem, jednocześnie nadając mu nowoczesny wygląd. Oryginalna bryła budynku, przeszklenia oraz efektowna fasada, łączą w sobie dynamikę i elegancję.  – Główny korpus budynku z ceglanymi elementami ozdobiony został wykuszami (od strony północnej) i balkonami (od strony południowej). Oficyna zaprojektowana jest w formie białej kurtyny tak, aby zielone podwórza były jasne a wgląd do mieszkań chronionymówi Piotr Barełkowski, autor projektu. Ten jeden z najbardziej znanych poznańskich architektów, jest autorem m.in. takich obiektów jak Stary Browar czy Terminal Ławica. Dzięki kolejnej inwestycji, o ciekawym zamyśle architektonicznym, Wilda ma szansę nabrać nowego oblicza i charakteru.

Perłowa Wilda: nowa inwestycja mieszkaniowa w Poznianiu
Autor: Family House

Jeszcze w tym roku deweloper planuje ruszyć z kolejną inwestycją mieszkaniową na terenie Poznania. Przy skrzyżowani ul. Bosej z Myśliwską Family House wybudje budynek wielorodzinny TOPAZ.

Czytaj więcej