Pałac Młodziejowskiego na sprzedaż!

2009-05-11 13:05
Pałac Młodziejowskiego
Autor: materiał od agencji Kostrzewa PR

Budynek przy Miodowej 10 - Pałac Młodziejowskiego - został przygotowany do odrestaurowania i przekształcenia w apartamentowiec. MERMAID Fundusz Inwestycyjny Zamknięty postanowił sprzedać nieruchomość za 18 mln euro.

Pałac Młodziejowskiego
Autor: materiał od agencji Kostrzewa PR wizualizacja - takie zmiany czekają Pałac Młodziejowskiego
Pałac Młodziejowskiego
Autor: Mermaid Properties zdjęcie Pałacu Młodziejowskiego sprzed paru miesięcy

Decyzja o sprzedaży Pałacu Młodziejowskiego jest decyzją portfelową funduszu MERMAID FIZ, dla którego Mermaid Properties realizuje projekt rewitalizacji Pałacu Młodziejowskiego. Fundusz zdecydował się na sprzedaż budynku w celu pozyskania kapitału na kontynuowanie innych, priorytetowych projektów z portfela. MERMAID zakupił Pałac Młodziejowskiego w 2006 r. Właściciel uzyskał wówczas warunki zabudowy i przygotował projekt budowlany wraz z dokumentacją dotyczącą ochrony zabytku. Wystąpił również z wnioskiem o pozwolenie na roboty budowlane do stołecznego konserwatora. Procedura administracyjna powinna zakończyć się uzyskaniem pozwolenia na budowę w lipcu 2009 r. Projekt Pałacu był prezentowany na targach nieruchomości MIPIM w Cannes. Już ponad 100 osób zainteresowało się lokalami w Pałacu.

Firma Mermaid Properties Sp. z o.o. przygotowała projekt rewitalizacji Pałacu Młodziejowskiego. Obiekt zostanie przekształcony w rezydencję z 20 lokalami mieszkalnymi i 2 biurowymi. Rozbudowana zostanie także część wspólna, na którą składają się reprezentacyjne lobby wejściowe, klatka schodowa, lobby na piętrze wraz z salą balową oraz, zlokalizowany w podziemiach pałacu, basen z pomieszczeniami rekreacyjnymi i klubowymi. Pod dziedzińcem, od strony Podwala, planowany jest dwukondygnacyjny parking dla 35 samochodów.

Pałac Młodziejowskiego to unikalna na skalę europejską nieruchomość miejska, posiadająca ponad 300-letnią historię. Usytuowany jest w starej i pięknej części Warszawy, pomiędzy ulicami Podwale a Miodową, z dwoma reprezentacyjnymi dziedzińcami. Pałac zbudowany został na planie litery H, na działce o powierzchni 3314 m2. Sąsiaduje z pałacami Branickich i Szaniawskich.
Obiekt liczy sobie 6700 m2 powierzchni użytkowej. Składa się z korpusu głównego (z reprezentacyjną klatką schodową oraz salą balową) i czterech skrzydeł - po dwa od ul. Miodowej i od Podwala. Pod pałacem znajdują się rozległe piwnice, z zachowanymi częściowo oryginalnymi sklepieniami. Pałac doskonale nadaje się zarówno na funkcję rezydencjalną jak i publiczną - hotelową bądź jako elegancka siedziba instytucji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej