Osiedle mieszkaniowe „Cztery Wieże” - Activ Investment buduje mieszkania w Katowicach

2011-10-03 10:38
Osiedle mieszkaniowe „Cztery Wieże” - Activ Investment buduje mieszkania w Katowicach
Autor: Activ Investment Sp. z o.o. Osiedle mieszkaniowe znajduje się w pobliżu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku – „Zielonych płuc Katowic”, gdzie znaleźć można m.in. Śląski Ogród Zoologiczny, Wesołe Miasteczko, Planetarium oraz trasy rowerowe i deptaki

Na katowickim osiedlu Tysiąclecia ruszyła budowa inwestycji Activ Investment "Cztery Wieże". Wykonawcą pierwszego etapu została firma Dombud SA. Osiedle mieszkaniowe to nie tylko mieszkania i apartamenty, przewidziano tam również miejsce na biura, handel, usługi, gastronomię i rozrywkę.

Biura, handel, usługi... , mieszkania w Katowicach

Osiedle mieszkaniowe będzie składać się z cztero siedemnastokondygnacyjnych budynków mieszkalnych, osadzonych na wspólnym trzykondygnacyjnym cokole, będącym podstawą całej budowli. Przewidziano tam miejsce na biura, handel, usługi, gastronomię i rozrywkę. Potencjalni przedsiębiorcy dostaną do dyspozycji ponad 14 000 mkw powierzchni komercyjnej, którą będą mogli podzielić i zagospodarować. W pierwszym etapie (Wieża I) pod taką działalność przewidziano ponad 1300 mkw.

To nie będzie zwykła „mieszkaniówka”. Cztery Wieże to prekursorski znak w strukturze urbanistycznej Katowic, który zmodernizuje przestrzeń miejską w tym miejscu – zapowiada Thomas Podstawski, prezes Activ Investment.

 
Na terenie osiedla mieszkaniowego wybudowanych zostanie ponad 600 miejsc parkingowych. Stanowiska będą umieszczone na poziomie -1, +1 oraz na zewnątrz budynków. Część mieszkalna obiektów będzie przeznaczona na mieszkania i apartamenty o powierzchni od 25 do 85 m. Łącznie w czterech obiektach będzie ponad 300 lokali mieszkalnych. Mieszkania będą miały balkony, a niektóre 50 metrowe tarasy.

Nowa inwestycja powstanie w otoczeniu istniejącej już infrastruktury drogowej, komunikacyjnej, handlowo-usługowej i gastronomicznej. Bezpośrednie sąsiedztwo ul. Chorzowskiej i Drogowej Trasy Średnicowej oraz autostrady ułatwi komunikację mieszkańców. Funkcjonowanie mieszkańcom uprości bliskość obiektów takich jak: żłobek, przedszkole, szkoła, ośrodek zdrowia, apteka.

Osiedle mieszkaniowe będzie budowane etapami

Inwestycja nie powstanie od razu w całości, prace zostały podzielone na cztery etapy. W pierwszym etapie powstanie wieża od strony Chorzowa, wraz z częścią komercyjną. Zaplanowano tam 100 mieszkań. Prace budowlane ruszyły na początku września, a prowadzi je katowicka spółka akcyjna Dombud. Pierwszy etap prac przy Czterech Wieżach zakończy się na początku 2013 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej