Osiedle Kalinowe - Kalbud Deweloper rozpoczyna piąty etap

2010-04-07 11:00
Osiedle Kalinowe
Autor: ARW IMAGE Public Relations Obecnie prowadzone są prace związane z budową III i IV etapu osiedla.

Już w kwietniu firma Kalbud Deweloper rozpocznie budowę V etapu osiedla Kalinowego. Obecnie na terenie osiedla prowadzone są prace budowlane związane z III i IV etapem, których termin realizacji przypada odpowiednio na lipiec i wrzesień 2010 r.

Początkowo planowano V etap dopiero po ukończeniu poprzednich, jednak duży popyt na mieszkania z IV etapu sprawił, że deweloper zdecydował się dłużej nie czekać. - Mieszkania z IV etapu sprzedały się bardzo szybko, w związku z tym postanowiliśmy nie zwlekać i przedstawić ofertę na kolejne lokale - mówi Tomasz Wnuk, dyr. ds. handlowych Kalbud Deweloper. - Z uwagi na coraz lepszą koniunkturę na rynku, sądzimy, że również one cieszyć się będą dużym zainteresowaniem dodaje T. Wnuk.

Budowa 72 mieszkań w V etapie rozpocznie się w kwietniu, a zakończy pod koniec tego roku. W trzech blokach planowane są mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 52,07 do 64,48 mkw. Tę część inwestycji, tak jak poprzednie jej etapy, zrealizuje firma Hochtief Polska SA. Ceny mieszkań wahać się będą od 3600 zł do 3800 zł za mkw. Będzie to już przedostatni etap budowy tego osiedla. Oprócz obecnie budowanych obiektów, powstaną jeszcze dwa bloki, w których znajdzie się 48 mieszkań.

Zespół 19 dwupiętrowych budynków stanowi kompleks z własną infrastrukturą, monitoringiem i miejscami parkingowymi. Rokietnica staje się od jakiegoś czasu popularną „sypialnią Poznania”. Nie funkcjonuje w niej uciążliwy przemysł, a słabe nasilenie ruchu czyni okolicę spokojną. Gmina znajduje się w pobliżu obszarów chronionych doliny Samicy Kierskiej i doliny Samicy Pamiątkowskiej.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej