Łódzkie lofty - kolejny projekt

2007-05-25 18:54

O loftach w przędzalni Karola Scheiblera pisaliśmy kilka miesięcy temu. Wtedy mieszkania w starej fabryce rozeszły się jak świeże bułeczki. Teraz przyszedł czas na kolejną inwestycję na Księżym Młynie - U Scheiblera 2. Po drugiej stronie ulicy Opal Property Developments zbuduje nie tylko mieszkania, ale również restauracje, basen i klub fitness.

U Scheiblera 2 to projekt, który przewiduje rewitalizacje i zagospodarowanie zabytkowych magazynów przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Niedawno Opal Property Developments kupił dwa budynki, w których zamierza stworzyć cieszące się dużą popularnością lofty.
Magazyny są zabytkowe, dlatego do decyzji o warunkach zabudowy swoją opinię musiał wydać wojewódzki konserwator zabytków. Zgodnie z nią przy ul. Tymienieckiego 28 pojawi się 23 tys. mkw. powierzchni na cele komercyjne i mieszkaniowe.
Inwestor zaplanował nadbudowanie istniejących budynków magazynów. Konserwator zgodził się, aby pojawiły się na nich dwie nowe kondygnacje. Z kolei w głębi działki ma stanąć czterokondygnacyjny nowy budynek. Apartamenty będą miały od 40 do ponad 100 mkw. powierzchni. W celu zapewnienia mieszkańcom komfortu U Scheiblera 2 powstaną także kawiarnie, restauracje, spa, sauna, salony piękności, fitness club i basen.
Decyzja o warunkach zabudowy, którą wyda wydział urbanistyki i architektury Urzędu Miasta Łodzi, została rozesłana do uzgodnień. Prawdopodobnie zostanie wydana w styczniu 2007 roku. Później inwestor będzie mógł starać się o pozwolenie na budowę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej