Łódzkie lofty - kolejny projekt

2007-05-25 18:54

O loftach w przędzalni Karola Scheiblera pisaliśmy kilka miesięcy temu. Wtedy mieszkania w starej fabryce rozeszły się jak świeże bułeczki. Teraz przyszedł czas na kolejną inwestycję na Księżym Młynie - U Scheiblera 2. Po drugiej stronie ulicy Opal Property Developments zbuduje nie tylko mieszkania, ale również restauracje, basen i klub fitness.

U Scheiblera 2 to projekt, który przewiduje rewitalizacje i zagospodarowanie zabytkowych magazynów przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Niedawno Opal Property Developments kupił dwa budynki, w których zamierza stworzyć cieszące się dużą popularnością lofty.
Magazyny są zabytkowe, dlatego do decyzji o warunkach zabudowy swoją opinię musiał wydać wojewódzki konserwator zabytków. Zgodnie z nią przy ul. Tymienieckiego 28 pojawi się 23 tys. mkw. powierzchni na cele komercyjne i mieszkaniowe.
Inwestor zaplanował nadbudowanie istniejących budynków magazynów. Konserwator zgodził się, aby pojawiły się na nich dwie nowe kondygnacje. Z kolei w głębi działki ma stanąć czterokondygnacyjny nowy budynek. Apartamenty będą miały od 40 do ponad 100 mkw. powierzchni. W celu zapewnienia mieszkańcom komfortu U Scheiblera 2 powstaną także kawiarnie, restauracje, spa, sauna, salony piękności, fitness club i basen.
Decyzja o warunkach zabudowy, którą wyda wydział urbanistyki i architektury Urzędu Miasta Łodzi, została rozesłana do uzgodnień. Prawdopodobnie zostanie wydana w styczniu 2007 roku. Później inwestor będzie mógł starać się o pozwolenie na budowę.

Czytaj więcej