Nowy projekt firmy Marvipol

2007-06-08 12:45
mieszkanie
Autor: brak danych

W Warszawie przy Alei Wilanowskiej zostanie wybudowany apartamentowiec - Villa Marina. Inwestorem jest firma Marvipol, a generalnym wykonawcą spółka Polimex - Mostostal Siedlce. Wartość umowy wykonawczej szacowana jest na 20 mln złotych. W ramach inwestycji powstanie kompleks złożony z dwóch budynków 4 i 8 piętrowych (75 mieszkań).

Zakończenie budowy zaplanowano na drugi kwartał 2006 roku. Kompleks zaprojektowany został przez Pracownię Kulczyński Architekt. Elewację wzbogacono materiałami nawiązującymi do wątków szkutniczych (imitacja budulca szkutniczego, odpornego na działanie warunków atmosferycznych); specjalnie projektowane okna czy, przypominające relingi, balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej.

 

  Apartamentowiec zaprojektowano w sposób, który zapewnia maksymalne nasłonecznienie obu budynków; od strony południowej usytuowano budynek niższy (4 piętrowy) a od strony północnej - wyższy (8 piętrowy). Każde z 75 mieszkań o powierzchni od 38 do ponad 127 m kw. będzie miało balkon a większość okna na dwie lub trzy strony świata. Zaplanowany został również dwupoziomowy podziemny parking na 90 samochodów. Dzięki ruchomej platformie zamontowanej przy głównym wejściu obiekty będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych; (również drzwi i windy będą dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej