Nowoczesne osiedle zamiast nieczynnych fabryk

2007-05-24 18:08
Miasto Przyszłości
Autor: brak danych

1001 mieszkań w 12 budynkach powstanie na obszarze dawnej fabryki przy ul. Gabrieli Zapolskiej w Bronowicach. 27 kwietnia 2006 roku rozpocznie się budowa osiedla zwanego Miastem Przyszłości. Inwestorem jest spółka Salwator City.

Budynki, wysokie na 11-13 kondygnacji, będą ustawione tak, by z każdego rozciągał się widok na Las Wolski. Bogate przeszklenia i specjalne rozwiązania architektoniczne mają nadać budowlom wizerunek lekkich i przyjaznych. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dużo zieleni, promenadę, fontanny. Projektanci myślą również o napowietrznej galerii rzeźby. Ponadto dla komfortu mieszkańców zaplanowano wewnątrz osiedla restaurację, aptekę i średniej wielkości sklep. Dla bezpieczeństwa natomiast - czynną, ale dyskretną ochronę całego, ogrodzonego, obszaru. Nad bezpieczeństwem mieszkańców, oprócz patroli ochrony, czuwać będzie też system alarmowy zainstalowany w każdym mieszkaniu, czuły na pożar, włamanie i napad. To tylko jedna z wielu "inteligentnych" technologii, które mają być wykorzystane w Mieście Przyszłości - mieszkańcy będą np. dysponowali "inteligentnymi" kluczami elektronicznymi.
Mimo wielkości inwestycji, chętni powinni się spieszyć. W pierwszym budynku, który oddany zostanie w 2007 roku, nie ma już wolnych mieszkań. Ogółem kupców znalazło już ok. 350 lokali Miasta Przyszłości.
Osiedle będzie zajmowało prostokątny teren po Krakowskiej Fabryce Aparatury Pomiarowej, przy zachodnim wjeździe do miasta. Wjazd do osiedla zapewniać będzie ulica, która przetnie pas ogródków działkowych i doprowadzi do al. Armii Krajowej.
Inwestor - Salwator City - to spółka Grupy Kapitałowej Salwator - największego dewelopera w Małopolsce, oraz Funduszu Nieruchomości FIZ Arka BZ WBK. Osiedle zaprojektowało B2 Studio, a wykonawcą pierwszego etapu robót jest firma Stalbud.

Czytaj więcej