Nowe osiedle na warszawskich Bielanach. Inwestor Shiraz zapowiada oryginalny projekt

2014-08-11 14:41
osiedle shiraz warszawa
Autor: Shiraz Osiedle Shiraz Trio na warszawskiej Chomiczówce zostalo zaprojektowane w estetyce modernistycznej. Architekci z pracowni MKC Architekci połączyli proste bryły z dużymi przeszkleniami i balkonami.

Nową warszawską inwestycję spółki Shiraz ma wyróżniać ekologiczne podejście, funkcjonalność rozwiązań oraz skala architektury osiedla. Autorami projektu osiedla mieszkaniowego są architekci z pracowni MKC Architekci. Generalnym wykonawcą została firma Mermaid Construction.

Nowe osiedle mieszkaniowe Shiraz Trio na Bielanach to już trzecia inwestycja mieszkaniowa spółki Shiraz w Warszawie. Inwestycja przy ulicy Josepha Conrada 3 została zaprojektowana jako 3 budynki, w których znajdzie się łącznie 216 mieszkań. W pierwszym etapie powstanie jeden budynek (budynek A). Na siedmiu kondygnacjach znajdą się 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe mieszkania o metrażach od 35 do 97 m2. Mieszkania będą miały duże drewniane okna oraz przestronne balkony lub tarasy. Do mieszkań położonych na parterze przynależeć będą ogródki. W podziemiach budynku zaprojektowano halę garażową.

Generalnym projektantem nowego osiedla jest Marek Mierzejewski z pracowni MKC Architekci. Projekt powstał przy współpracy z Robertem Czaplickim. Architekci podkreślają funkcjonalność zaprojektowanych mieszkań, szerokie otwarcia widokowe z okien, oraz dużą ilość zieleni na osiedlu i wokół inwestycji. Oryginalność projektu mają podkreślać elementy artystyczne zaprojektowane przy wjeździe na osiedle.

Na uwagę zasługuje także ekologiczne podejście do zaprojektowanych rozwiązań instalacyjnych. Osiedle Shiraz Trio będzie miało zasilane solarnie oświetlenie osiedla na terenach wspólnych, zbiornik do wodę deszczową, która ma być wykorzystywana do podlewania osiedlowych terenów zielonych

Inwestycję będzie wyróżniać precyzyjnie obliczona zmienną grubość ścian oraz zastosowanie szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej ze względu na wymagania dotyczące akustyki.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Mermaid Construction. Planowany termin oddania do użytku pierwszego etapu inwestycji to grudzień 2015 roku.

Nazwa inwestycji: Shiraz Trio
Lokalizacja: ul. Josepha Conrada 3, Warszawa
Inwestor: Shiraz III
Projekt architektoniczny: MKC Architekci
Generalny wykonawca: Mermaid Construction Sp. z o.o.
Początek inwestycji: czerwiec 2014 roku
Planowany termin oddania do użytku: grudzień 2015 roku

Czytaj więcej