Nowe osiedla w Swarzędzu

2008-08-05 15:54
Osiedle Swarzedz_new
Autor: Wellington

Nieopodal lasu, tras rowerowych oraz Jeziora Swarzędzkiego powstają dwa osiedla mieszkaniowe. Inwestorem obu inwestycji jest poznańska spółka Agrobex.

Osiedle Grudzińskiego składa się z czterech budynków. Charakteryzuje się prostotą i nowoczesną architekturą. Jasna i ekologiczna kolorystyka elewacji budynków sprawia, że doskonale wpisują się w spokojny krajobraz.

W obiekcie powstanie 176 nowoczesnych mieszkań, dwu, trzy i czteropokojowych, o bardzo zróżnicowanym metrażu. Dwupokojowe lokale zaczynają się od 38 m2. Największe mieszkania zostały rozmieszczone na najwyższych kondygnacjach i mają nawet 146 m2. Są dodatkowo wyposażone w antresole.

Wewnątrz osiedla zaplanowano dwa place zabaw dla dzieci, które zostaną usytuowane w przeciwległych narożnikach osiedla, z dala od osiedlowych uliczek. W obrębie osiedla znajdują się również małe skwerki oraz miejsca parkingowe. Właśnie dobiega końca ostatnia faza budowy dwóch pierwszych budynków. Oddane zostaną we wrześniu tego roku. Realizację całej inwestycji przewidziano na marzec 2009.

Druga inwestycja to Osiedle Tytusa Działyńskiego,które położone jest przy skrzyżowaniu ulicy Granicznej i Tysiąclecia, również w Swarzędzu.
Projekt powstającego budynku to pięciosegmentowa bryła na planie zbliżona do litery C. W obiekcie powstaną 192 mieszkania z balkonami, usytuowane na siedmiu kondygnacjach. Ich metraże wahają się od 33 m2 do ponad 100 m2. Największe są położone na górnych kondygnacjach segmentów A, D, E i dochodzą do prawie 140 m2. Do każdego lokalu przypisano jedno miejsce parkingowe.

Na parterze będzie galeria, która zostanie zagospodarowana jako część handlowo-usługowa.
Osiedle zostanie ukończone w połowie 2010 roku, jednak poszczególne segmenty oddawane będą systematycznie od czerwca 2009, co kilka miesięcy.

Oba kompleksy położone są w pobliżu ważnych ciągów komunikacyjnych Poznania, w bliskiej odległości od przystanków autobusowych umożliwiających komunikację z Poznaniem i centrum Swarzędza. W niewielkiej odległości znajduje się stadnina koni, oraz aquapark. W okolicy są szkoły, przedszkola i żłobki oraz niewielkie obiekty handlowo-usługowe.

Projekt Osiedla Tytusa Działyńskiego wykonało biuro projektowe Panta Rhei sp. z o.o., natomiast, Osiedle Grudzińskiego to projekt Pro Studio sp. z o.o.

sierpień 2008

Czytaj więcej