Nowe mieszkania we Wrocławiu. Gdzie kupić nowe mieszkanie we Wrocławiu i za ile?

2019-12-04 15:38
Nowe mieszkania we Wrocławiu
Autor: materiały prasowe Nowe mieszkania we Wrocławiu - apartamentowiec Centreville

Nowe mieszkania we Wrocławiu od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. W końcu stolica Dolnego Śląska to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, wysoko oceniane jako miejsce do życia. Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie we Wrocławiu i czy warto tu zamieszkać? Poznaj wrocławskie inwestycje mieszkaniowe.

Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie we Wrocławiu?

Według danych NBP za nowe mieszkanie we Wrocławiu w II kwartale 2019 roku trzeba było zapłacić średnio 7 400 zł za m². Dla porównania w I kwartale 2018 cena wynosiła 6 700 zł za m². Oznacza to, że w ciągu roku mieszkania podrożały średnio o 600-700 złotych za m². W 2018 za średniej wielkości mieszkanie o powierzchni 60 m² musielibyśmy zapłacić ponad 400 tys. zł., a pod koniec 2019 roku już 450 tys. zł. To dowód na to, ze ceny mieszkań w Polsce wciąż rosną, nie tylko we Wrocławiu.

Czy Warto zamieszkać we Wrocławiu?

Wrocław to miasto, w którym od lat obserwujemy wzmożony rozwój inwestycji mieszkaniowych. To miasto znane zagranicznym inwestorom, w plebiscytach oceniane jako jedno z najbardziej perspektywicznych. Przekłada się to na wciąż rosnący rynek pracy i wyższe zarobki, a co za tym idzie, lepsze standardy życia. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób chce zamieszkać w stolicy Dolnego Śląska. Zapotrzebowanie na mieszkania we Wrocławiu jest coraz większe i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Poznaj wybrane inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu.

Nowe mieszkania we Wrocławiu - apartamentowiec Centreville

Inwestycja Centreville powstanie u zbiegu ulic Drobnera i Śrutowej. Przypomnijmy, że szkielet budynku mieszkalnego, tuż nad Odrą, w pobliżu Rynku od kilku lat stoi niewykończony. Inwestor Bouygues Immobilier Polska postanowił dokończyć dzieła. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Finalnie w tym 7-piętrowym budynku z garażem podziemnym będzie 69 mieszkań, o metrażach od 30 do 150 m². Wśród nich znajdzie się osiem dwupoziomowych penthouse’ów z dużymi tarasami. Wejście do budynku będzie od strony podwórza. Na parterze apartamentowca powstanie dziesięć lokali usługowych. Projekt budynku powstał w pracowni Maćków Pracownia Projektowa, a jego głównym wykonawcą jest przedsiębiorstwo Alfa-Dach. Oddanie apartamentowca do użytku zaplanowano na II kwartał 2020.

Gdzie powstaje inwestycja Centreville?

Nowe mieszkania we Wrocławiu - osiedle Meteos

W listopadzie 2019 ruszyły prace budowlane na działce przy ul. Poprzecznej we Wrocławiu. Powstanie tu osiedle Meteos, nietypowe bo z lokalną stacją meteorologiczną na dachu i z prognozą pogody wyświetlaną na ekranach przy windach. Deweloper Comodomo wybuduje dwa 3-piętrowe budynki wielorodzinne, które będą realizowane etapami. W pierwszym obiekcie zaprojektowano 50 kompaktowych mieszkań o liczbie pokoi od 1 do 4. Będą to lokale o powierzchni od 30 do 61 m², na piętrach z balkonami, a na parterze z ogródkami wielkości od 21 do 295 m². Miejsca postojowe będą na zewnątrz budynku. Budowa drugiego etapu inwestycji rozpocznie w pierwszym kwartale 2020 roku. Tu powstaną mieszkania o powierzchni od 27 do 55 m² oraz garaż podziemny. Projekt osiedla powstał w pracowni Greg Architekci. Budowa zakończy się w 2021 roku.

Gdzie powstanie osiedle Meteos?

Nowe mieszkania we Wrocławiu
Autor: materiały prasowe Nowe mieszkania we Wrocławiu - Nowa Manufaktura

Nowa mieszkania we Wrocławiu – inwestycja Nowa Manufaktura

Jest też pozwolenie na budowę Nowej Manufaktury na Przedmieściu Oławskim, dokładnie u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego. Prace budowlane mają ruszyć z początkiem 2020 roku. W budynku powstanie ponad 300 mieszkań, lokale usługowe oraz garaż podziemny na 251 miejsc postojowych. Obiekt będzie miał trzy skrzydła, które stworzą wspólną kompozycję brył idealnie pasujących do otoczenia. Do okolicznej zabudowy nawiąże również elewacja wykończona białą i grafitową cegłą. Deweloper, IMS Budownictwo, zapowiada że budowa potrwa od stycznia 2020 do końca grudnia 2021. Sprzedaż ma ruszyć w lutym 2020. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Technobud Nowy Sącz. Projekt powstał w pracowni AP Szczepaniak.

Gdzie powstanie inwestycja mieszkaniowa Nowa Manufaktura?

Nowe mieszkania we Wrocławiu - Kępa Park

Inwestycja mieszkaniowa Kępa Park powstanie na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Prace budowlane już się rozpoczęły. W ramach inwestycji powstanie budynek mieszkalny z recepcją i dwupoziomowym garażem podziemnym z 204 miejscami parkingowymi. W budynku będzie 148 mieszkań: 1-, 2- i 3-pokojowych. Na parterze powstanie 47 mikroapartamentów z łazienkami i aneksami kuchennymi. Obiekt będzie miał fasadę z czerwonej cegły i charakterystyczne obwodowe balkony okalające budynek. Projekt powstał w pracowni AP Szczepaniak. Budową i sprzedażą lokali zajmie się spółka ATC Development. Inwestycja ma dobiec końca w trzecim kwartale 2021 roku.

Gdzie powstanie inwestycja mieszkaniowa Kępa Park?

Czytaj więcej