Nowe mieszkania w Warszawie. DKF Mokotów pierwsza warszawska inwestycja Nickel Development

2014-01-03 13:13
dkf mokotow nickel developmnet
Autor: Nickel Development Projekt osiedla przy ul. Bobrowieckiej na warszawskim Mokotowie powstał w pracowni architektonicznej SOON Architekci

DKF Mokotów to siedmiokondygnacyjny budynek który powstaje przy ul. Bobrowieckiej na warszawskim Mokotowie. Projekt osiedla mieszkaniowego dla Nickel Development przygotowała pracownia SOON Architekci. Nowe mieszkania w Warszawie mają być gotowe w III kwartale 2014 roku.

Osiedle mieszkaniowe DKF Mokotów zlokalizowane jest w pobliżu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Nowa inwestycja Nickel Development znajduje się w odległości kilometra od Łazienek Królewskich i 4 kilometrów od centrum miasta.

Budynek DKF Mokotów, zaprojektowany przez pracownię SOON Architekci, będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 2 poziomy w garażu podziemnym. W inwestycji znajdzie się 146 nowych mieszkań o powierzchni od 28 do 84 m2. Każde mieszkanie będzie miało balkon, a mieszkania na parterze - ogródki. Projekt przewiduje na osiedlu plac zabaw i ciekawie zaprojektowaną zieleń.

Architektura osiedla jest inspirowana bliskością Wytwórni Filmów Fabularnych. Motyw perforowanej taśmy filmowej będzie widoczny we wnętrzach częsci wspólnych osiedla oraz w elementach małej architektury.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PRIBO Suwałki. Oddanie do użytku planowane jest na III kwartał 2014 roku.

Osiedle mieszkaniowe DKF Mokotów

Lokalizacja: ul. Bobrowiecka 11, Warszawa
Inwestor: Nickel Development
Autor projektu: SOON Architekci
Generalny wykonawca: PRIBO Suwałki
Powierzchnia użytkowa: 8036 m2
Realizacja: 2012-2014

Czytaj więcej