Nowe mieszkania w Poznaniu. Monday Development rozpoczyna inwestycję mieszkaniową przy Sokoła

2011-11-14 11:33
Osiedle mieszkaniowe w Poznaniu. Nowa inwestycja Monday Development
Autor: Perception PR W ramach nowej inwestycji Monday Development przy ul. Sokoła w Poznaniu powstanie 35 mieszkań. Nowe mieszkania będą posiadać duże balkony, a na najwyższej kondygnacji znajdą się apartamenty z wyjściami na prywatne zielone tarasy na dachu

Monday Development – spółka deweloperska notowana na NewConnect – rozpoczyna realizację nowej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Sokoła 21 w poznańskiej dzielnicy Sołacz. W pięciokondygnacyjnym budynku powstanie 35 lokali – od kawalerek po dwupoziomowe mieszkania 4-pokojowe. W ramach inwestycji zostaną wybudowane mieszkania o metrażach od ok. 30 do 120 mkw. Deweloper planuje rozpoczęcie budowy w listopadzie br., jej zakończenie przewidziano pod koniec 2012 roku. Realizacja nowej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Sokoła jest elementem strategii spółki Monday Development, która zakłada budowę obiektów wyróżniających się w przestrzeni miejskiej nowoczesną architekturą.

Nowe mieszkania w poznańskiej dzielnicy Sołacz. Rusza inwestycja Monday Development

W pięciokondygnacyjnym budynku powstanie 35 mieszkań – od kawalerek po dwupoziomowe mieszkania 4-pokojowe. W ramach inwestycji zostaną wybudowane lokale o metrażach od ok. 30 do 120 mkw. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 1860 mkw. Całkowita powierzchnia mieszkalno-usługowa budynku będzie wynosić 2000 mkw.

– W rejonie Sołacza powstaje niewiele nowych mieszkań, a chętnych do zamieszkania w tej dzielnicy jest sporo. Większość powstających inwestycji ma jednak charakter bardzo ekskluzywny, z cenami mocno przekraczającymi możliwości nawet dobrze sytuowanych Poznaniaków. Nowa inwestycja Monday Development to pewnego rodzaju alternatywa – nowoczesna architektura i mieszkania w przystępnych cenach – tłumaczy Iwona Chmielewska, Marketing Manager Monday Development.

Nowa inwestycja Monday Development usytuowana jest w pobliżu terenów zielonych – Parku Sołackiego i Parku Wodziczki oraz terenów rekreacyjnych wokół jeziora Rusałka. Położenie budynku mieszkalnego w danym miejscu gwarantuje w przyszłości szybki dojazd do centrum miasta. W pobliżu znajdują się liczne linie autobusowe i tramwajowe, nieopodal przebiega linia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Do dyspozycji mieszkańców będą zlokalizowane w pobliżu liczne sklepy, punkty usługowe, szkoły i przedszkola

Projekt budynku mieszkalnego przy ul. Sokoła w Poznaniu został przygotowany przez pracownię architektoniczną Insomia. Zaprojektowano dwa skrzydła połączone szklany łącznikiem. W części frontowej cofnięto z linii zabudowy dwie ostatnie kondygnacje oraz wyodrębniono parter jako część cokołową. Długą elewację będzie dzielił wprowadzony w jej środkowej części wykusz. Pozostała część budynku stanowi prostą, geometryczną kompozycję. Duże przeszklenia zapewnią mieszkańcom dobre nasłonecznienie i walory widokowe. Nowe mieszkania będą posiadać duże balkony, a na najwyższej kondygnacji znajdą się apartamenty z wyjściami na prywatne zielone tarasy na dachu. Mieszkania zlokalizowane na parterze od strony wschodniej będą miały własne przydomowe ogródki. Na parterze, we frontowej części budynku, znajdą się lokale użytkowe. W podziemnej hali garażowej zaprojektowano miejsca postojowe.

W przyszłym roku Monday Development SA planuje realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej w dzielnicy Sołacz. U zbiegu ulic Sokoła i gen. Maczka ma powstać kameralny budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej około 2500 m2. Rozpoczęcie budowy przewidziano na drugi kwartał 2012 roku, a jej zakończenie na drugi kwartał 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej