Nowe mieszkania w Poznaniu. Monday Development rozpoczyna inwestycję mieszkaniową przy Sokoła

2011-11-14 11:33
Osiedle mieszkaniowe w Poznaniu. Nowa inwestycja Monday Development
Autor: Perception PR W ramach nowej inwestycji Monday Development przy ul. Sokoła w Poznaniu powstanie 35 mieszkań. Nowe mieszkania będą posiadać duże balkony, a na najwyższej kondygnacji znajdą się apartamenty z wyjściami na prywatne zielone tarasy na dachu

Monday Development – spółka deweloperska notowana na NewConnect – rozpoczyna realizację nowej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Sokoła 21 w poznańskiej dzielnicy Sołacz. W pięciokondygnacyjnym budynku powstanie 35 lokali – od kawalerek po dwupoziomowe mieszkania 4-pokojowe. W ramach inwestycji zostaną wybudowane mieszkania o metrażach od ok. 30 do 120 mkw. Deweloper planuje rozpoczęcie budowy w listopadzie br., jej zakończenie przewidziano pod koniec 2012 roku. Realizacja nowej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Sokoła jest elementem strategii spółki Monday Development, która zakłada budowę obiektów wyróżniających się w przestrzeni miejskiej nowoczesną architekturą.

Nowe mieszkania w poznańskiej dzielnicy Sołacz. Rusza inwestycja Monday Development

W pięciokondygnacyjnym budynku powstanie 35 mieszkań – od kawalerek po dwupoziomowe mieszkania 4-pokojowe. W ramach inwestycji zostaną wybudowane lokale o metrażach od ok. 30 do 120 mkw. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 1860 mkw. Całkowita powierzchnia mieszkalno-usługowa budynku będzie wynosić 2000 mkw.

– W rejonie Sołacza powstaje niewiele nowych mieszkań, a chętnych do zamieszkania w tej dzielnicy jest sporo. Większość powstających inwestycji ma jednak charakter bardzo ekskluzywny, z cenami mocno przekraczającymi możliwości nawet dobrze sytuowanych Poznaniaków. Nowa inwestycja Monday Development to pewnego rodzaju alternatywa – nowoczesna architektura i mieszkania w przystępnych cenach – tłumaczy Iwona Chmielewska, Marketing Manager Monday Development.

Nowa inwestycja Monday Development usytuowana jest w pobliżu terenów zielonych – Parku Sołackiego i Parku Wodziczki oraz terenów rekreacyjnych wokół jeziora Rusałka. Położenie budynku mieszkalnego w danym miejscu gwarantuje w przyszłości szybki dojazd do centrum miasta. W pobliżu znajdują się liczne linie autobusowe i tramwajowe, nieopodal przebiega linia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Do dyspozycji mieszkańców będą zlokalizowane w pobliżu liczne sklepy, punkty usługowe, szkoły i przedszkola

Projekt budynku mieszkalnego przy ul. Sokoła w Poznaniu został przygotowany przez pracownię architektoniczną Insomia. Zaprojektowano dwa skrzydła połączone szklany łącznikiem. W części frontowej cofnięto z linii zabudowy dwie ostatnie kondygnacje oraz wyodrębniono parter jako część cokołową. Długą elewację będzie dzielił wprowadzony w jej środkowej części wykusz. Pozostała część budynku stanowi prostą, geometryczną kompozycję. Duże przeszklenia zapewnią mieszkańcom dobre nasłonecznienie i walory widokowe. Nowe mieszkania będą posiadać duże balkony, a na najwyższej kondygnacji znajdą się apartamenty z wyjściami na prywatne zielone tarasy na dachu. Mieszkania zlokalizowane na parterze od strony wschodniej będą miały własne przydomowe ogródki. Na parterze, we frontowej części budynku, znajdą się lokale użytkowe. W podziemnej hali garażowej zaprojektowano miejsca postojowe.

W przyszłym roku Monday Development SA planuje realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej w dzielnicy Sołacz. U zbiegu ulic Sokoła i gen. Maczka ma powstać kameralny budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej około 2500 m2. Rozpoczęcie budowy przewidziano na drugi kwartał 2012 roku, a jej zakończenie na drugi kwartał 2013 roku.

Czytaj więcej