Nowe mieszkania Poznań. Na Ratajach powstanie wieżowiec mieszkalny

2018-11-06 11:26
Nowe mieszkania Poznań
Autor: Publicon Nowe mieszkania Poznań - Warta Towers

Na Ratajach powstaną nowe mieszkania. Poznań należy do grona miast o największej gęstości zaludnienia, dlatego jego potrzeby mieszkaniowe są wciąż niezaspokojone. W nowej inwestycji Warta Towers powstaną aż 352 mieszkania. Ten wieżowiec mieszkalny zostanie oddany do użytku już 2021 roku.

Nowe mieszkania Poznań
Autor: Publicon Warta Towers - kształt budynku zapewnia najlepszy widok w kierunku Warty i Starego Miasta

Nowe mieszkania Poznań w wieżowcu Warta Towers

Z końcem roku 2018 ruszyła budowa i sprzedaż mieszkań w wieżowcu mieszkalnym Warta Towers, który powstaje tuż przy Rondzie Starołęka, przy ul. Rataje 166. Nowy budynek będzie miał 18 kondygnacji nadziemnych, w tym 17 mieszkalnych i jedną usługową. Wieżowiec osiągnie wysokość 59,58 m, pomieści 352 mieszkania, 15 lokali usługowych i 306 miejsc postojowych w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym. Inwestorem jest firma Atal.

Nowe mieszkania Poznań - Warta Towers
Autor: Publicon Projekt budynku Warta Towers powstał w biurze architektonicznym AP Szczepaniak

Architektura Warta Towers – nowe mieszkania Poznań

Projekt budynku powstał w biurze architektonicznym AP Szczepaniak. Bryła budynku składa się z trzech wyodrębnionych wzajemnie części, opartych na wspólnej podstawie – kondygnacji usługowej parteru. Architekci zapewniają, że taki kształt budynku zapewni najlepszy widok w kierunku Warty i Starego Miasta, a także odpowiednie nasłonecznienie pobliskiej szkoły.

Nowe mieszkania Poznań
Autor: Publicon W nowej inwestycji Warta Towers powstaną aż 352 mieszkania

Kontrowersyjna wysokość wieżowca mieszkalnego

Od początku budowy Warta Towers kontrowersje wzbudza wysokość budynku, ale jak zauważa współautorka projektu architekt Agnieszka Szczepaniak: Pamiętać należy, iż projekt powstał na podstawie i według założeń Decyzji o Warunkach. Wysokość jest określona do 18 kondygnacji i do 60 metrów.

Dodatkowo działka przeznaczona pod zabudowę położona jest na wzniesieniu. Ten wysoki budynek ma stać na nim jak na postumencie.

Ze względu na lokalizację, budynek ma za zadanie wytworzyć pierzeję dla istniejącego węzła komunikacyjnego i wykształcenie dla tego miejsca dominanty wysokościowej – opowiada autor projektu, Artur Szczepaniak.

Projekt zakłada utworzenie wokół budynku przestrzeni ogólnodostępnej – placu miejskiego.

Czytaj więcej